Muş Valisi Seddar Yavuz, ilçe ziyaretlerinden sonra şimdide köy gezilerine başladı. Önceki gün sabah 8de başlayan köy gezilerine başlayan Vali Yavuz, akşam saat 20.00e kadar yoğun bir mesai harcayarak köylülerle bir araya geldi.

Kamu kurum amirlerinin de katıldığı köy gezlileri kapsamında Vali Yavuz, Eralan, Eğirmeç, Ortakent, Özdilek, Karakuyu ve Arpayazı Köyleri ile Kızılağaç Beldesinde vatandaşlar, öğretmenler ve öğrencilerle buluştu.

Ziyaretinde merkeze bağlı köy ve belde sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyen Vali Seddar Yavuz; Kıymetli vatandaşlarım, yoğun mesai temposu nedeniyle tüm vatandaşlarımızla bir araya gelemiyoruz. Bugün sizlerin sorunlarınızı ve taleplerinizi dinlemek ve çözüm bulmak üzere sizleri köyünüzde ziyaret ediyoruz. Sorunları nasıl çözeriz, neler yapabiliriz? Diye sizlerle bir araya gelmeye özen gösteriyorum. Hizmet ve yatırım bakımından her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Ama hala eksiklerimiz var. Bu eksikleri ve sorunları inşallah hep beraber ortak akıl ile çözeceğiz. Bütün kurum müdürlerimizi şu an burada. Onları da getirdim ki, ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı hep beraber görüşerek çözmeye çalışalım dedi.

Vali Yavuz, Hepinizin bildiği gibi Türkiye Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok büyük bir mesafe aldı. Artık yatırım ve hizmet konusunda iyi bir yere geldik. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kaynak konusunu Allaha çok şükür büyük ölçüde çözmüştür. Eğer bir eksik ve kusur var ise bu eksiklik ve kusur bizimdir, devletimizin değildir diye konuştu.

Müslümanların katledildiğini ve bunun batı için pek bir şey ifade etmediğini kaydeden Vali Yavuz, Sevgili arkadaşlar, şu anda Gönül Coğrafyamız kan ve gözyaşıyla imtihan oluyor. Her gün yüzlerce hatta binlerce insan ölüyor. Suriye’de, Irakta, Yemende ve Libya’da Müslüman katledilirse batı için bir anlam ifade etmiyor ve sadece istatistikten ibaret kalıyor. Bizim Avrupadaki anlayıştan farkımız ise; biz insana insan diye bakıyoruz, inancına bakmıyoruz. İster Müslüman, ister Hıristiyan, ister Yahudi kim zulme uğrarsa uğrasın biz Yüce yaratanın en mükemmel yarattığı varlık olan insana yapılan her türlü zulme ve yaşam hakkına yapılan saldırıyı kınıyoruz diye konuştu.

Vali Yavuz daha sonra şunları söyledi: Etrafımızda bu kadar kan ve gözyaşı varken, biz diyoruz ki bir olalım, beraber olalım ve sorunlarımızı konuşarak çözelim. İnşallah bu şehirde birlik ve kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Terör örgütleri eli ile terbiye edinmek istenen ülkemizi kurtaracağız ve bu hainlerin eline teslim etmeyeceğiz. Çünkü PKK, DAİŞ, FETO ve DHKP-C adı ne olursa olsun tüm terör örgütlerinin ana kumanda masasına oturanlar aynı güçlerdir. Terör bir insanlık suçudur ve inancımıza göre insan katletmek en büyük günahtır. Bu taşeron örgütlerler, bu küresel güçlerin kullandığı hain çeteler hepsi birer birer tasfiye olacak. Biz kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz.

Allahın izniyle Müslümanlara ve tüm mazlumlara gölge olmaya, onları korumaya-kollamaya devam edeceğiz. Allaha hamd olsun ki bu ülke bunu ilk defa böyle yapmıyor, yüzyıllardır böyle yaptı ve yapmaya da devam edecektir. Biz büyük bir milletiz, büyük bir devletiz. Çünkü biz insanları öldürmeyi değil, insanları yaşatmayı hedef edinen bir medeniyetin mensuplarıyız. Dün küffarın karşısında dimdik durduk bugünde duracağız ama bunun şartı bölünmemektir bir ve beraber olmaktır.

 

Muş Manşet Gazetesi