Skip to main content

Yapı Kredi Bankası açılıyor.

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’ta yaşanan banka sıkıntısının giderilmesi için girişimlerin devam ettiğini kaydeden TSO Başkanı Devrim, Yapı Kredi Bankasının açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Yapı Kredi Bankası’nın temsilcilerinin Muş’ta şube açmak için yer kiralamak için bazı esnaflarla görüşmelerde bulunduğu ve karar aşamasında olduğu kaydedildi.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı talip Devrim, Yapı Kredi Bankası’nın Muş’ta şube açmak için girişimlere başladığını ve çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talip Devrim, yaklaşık iki yıldır Muş’ta yeni banka şubelerinin açılması için girişimlerinin sürdürüldüğünü ve bu çalışmalar doğrultusunda yapı Kredi Bankası’nın Muş’ta şube açmak için gerekli girişimleri başlattığını söyledi. Muş’ta yeterli bankası sayısının olmadığını belirterek ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak bu yönde çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydeden Devrim, “Garanti bankası ile Yapı Kredi bankası ile yaklaşık iki yıldır sürekli olarak görüşmeler yapıyorduk. Bu iki özel bankanın muş’ta şube açmasını çok istiyorduk. Bu çalışmalarımız kapsamında yapı Kredi Bankası Muş’a şube açmak için çalışma başlattı. Yapı Kredi Bankası’nda görevli çalışanlar Muş’a gelip yer kiralama ve şube açma işlemleri için bir takım girişimlerde bulundular. Bu çalışmaların olumlu sonuçlanacağı ve Muş’a Yapı Kredi bankası şubesinin açılacağına kesin gözü ile bakıyorum” dedi.

Muş’ta banka sayasının az olduğunu ve bu sebeple sürekli olarak sıkıntıların yaşandığını kaydeden Devrim, “İlimizde yaklaşık 50 bin kişiye bir banka düşüyor. Her ilçemizde sadece bir tane Ziraat Bankası şubesi bulunmaktadır. Bu büyük bir sorundur. İl merkezinde de ilçelerde de banka sorunu yaşanmaktadır. Bu sebeple sürekli olarak girişimlerimizi sürdürüp banka şubesi açılması için görüşmelerde bulunduk. Şu anda Yapı Kredi Bankası’nın yetkilileri gelip Muş’ta çalışma yaptılar. Şube açılacak yer konusunda girişimlerde bulundular. Bazı mülk sahipleri ile görüşmelerde bulundular. Şu anda yeni şube açılması an meselesi. Banka yetkilileri uygun bir yer bulup ve anlaşma sağlarlarsa Muş’a şube açacaklar” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri