Türkiye’nin yerli otomobili Togg Muş’da tanıtıldı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (Togg) T10X modeli, Anadolu kırmızısı renkli 49 TC 1071 plak ile Muş’ getirildi.

Muş’a tanıtım çalışmaları kapsamında getirilen yerli ve milli otomobil Togg, bölge halkından yoğun ilgi gördü.Türkiye’nin ürettiği yerli ve milli otomobil, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (Togg) T10X modeli, tanıtım çalışmaları kapsamında Muş a getirildi. Muş Valisi İlker Gündüzöz, Ak Parti Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya,otomobili Muş Belediyesi önüne getirirken halk Togg’a yoğun ilgi gösterdi. Kimileri aracın içine girip yakından inceledi, kimi de telefonla özçekim yaptı. Otomobil hakkında bilgi veren Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek , “Bugün benzinsiz, mazotsuz, artık elektrikli, çağa uygun aracımızı geliştirmekle beraber, aracımız ilk defa, Muş sokaklarında ve caddelerinde dolaştı .Vatandaşlarımızın yürürken yüzündeki tebessümü, milletimizin yüzündeki heyecanı görmeye değerdi. Yerli otomobilimizi bizimle buluşturan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, mühendislerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Yerli otomobili inceleyen Ahmet Eren Aracın teknolojisini, dış görünüşünü ve konforunu çok beğendiğini belirken, “Togg’u ilimizde gördüğüm için gururluyum. Yollarda daha çok görmek istiyoruz”dedi