Muş’ta etkili olan şiddetli soğuklar sebebiyle naylon satışlarında ciddi artış yaşanıyor. Araçlarının üzerini, evlerin cam ve kapılarını kapatmak için naylon alan vatandaşlar, soğuktan korunmaya çalışıyor.

Muş’ta hal civarında naylon satışı yapan esnafın işlerinde artış yaşandığı belirtildi. Soğuklar sebebiyle güçlükle çalışan araçların soğuktan korunmasını sağlamak ve evlerin camlarına çekilerek soğuktan korunmak için naylon alan vatandaşlar, soğukların oldukça etkili olduğunu söyledi. Gündüz eksi 15 ve gece eksi 25 dereceye varan soğuklarla mücadele ettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Sobalı evlerde oturan vatandaşlar kış mevsiminden çok etkilenmektedir. Bir odaya soba kuran vatandaşlar, odanın camını da naylonla kapatıyorlar. Bir çok evin girişine naylonlardan ek bir kapı yapıp soğuktan korunmaya çalışılıyor” dedi.

Muş’ta toptan gıda ticareti yapan ve iş yerinde naylon satışı da yaptıklarını belirten Evren Işık isimli esnaf, soğukların etkisini arttırması ile birlikte naylon satışının arttığını söyledi. Kış mevsimi öncesinde satışların fazla olduğunu ancak şiddetli soğukların bastırması ile naylon satışında yeniden hareketlilik yaşandığını kaydeden Evren Işık, “Naylon fiyatları 50 kuruştan başlayıp 3 TL’ye kadar devam ediyor.

Kalınlığına göre fiyatı artan naylon satışları iyi gidiyor. Özellikle araçlarını soğuktan korumak isteyen vatandaşlar naylon alıyorlar. Sobalı evlerde oturan vatandaşlar da soğuklar etkili olunca camlarına ve kapılarına naylon çekip soğuktan korunmak için naylon almaktadırlar” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi