Skip to main content

Şehir daha fazla hareketlenecek

Muş Haber Fotoğrafı

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik programı kapsamında Muşa gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin basın toplantısı düzenledi.

Yegin burada yaptığı konuşmada 81 vilayette çalışma hayatında milli seferberlik konulu ziyaretler gerçekleştirdiklerini hatırlatan Bakan Yardımcısı Yegin, Sayın Cumhurbaşkanımızın milli seferberlik çağrısına uymak suretiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlunun talimatıyla bakanlık olarak Türkiyenin 81 vilayetinde çalışma hayatında milli seferberlik konulu ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Programlar icra ediyoruz. Oldukça geniş kapsamlı programlar oluyor dedi.

Kurum yetkilileri ve STK temsilcileri ile bir araya geldiklerini kaydeden Yegin, Kurumun üst düzey yöneticilerinin katılımıyla şehirlerimizde çalışanlarımızla; asgari ücret, kamu, özel sektör çalışanlarımızla, engelli çalışanlarımızla onların olduğu organizasyonlarda bir araya gelerek onların sorun tespit ve fırsatlara ilişkin önerilerini alıyoruz. Daha sonra Sivil toplum temsilcileri, esnaf odalarıyla tartışıyoruz. Onlardan aldığımız istişarelerden aldığımız ilhamla belki Türkiye genelinde yeni programların uygulanmasına zemin oluş çalışıyoruz. Sosyal güvenlik kurumdan arkadaşlarımızla birbirinden farklı teşviklerimiz var. Bu konuda işverenlerimizi bilgilendiriyoruz. Hem işverenler hem de çalışanlar hakkında çok kıymetli enstrümanları var. Vatandaşlarımızı ve iş dünyamızı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Sigorta teşvik primleri ile çok farklı hizmetlerimiz var diye konuştu.

Doğu ve Güneydoğudaki vilayetlere yaptıkları ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan ve MuŞun 23 ili kapsayan cazibe merkezleri arasında bulunduğunun altını çizen Bakan Yardımcısı Yegin daha sonra şunları söyledi: Emeklilerimizin maaşları ödeniyor. Promosyon soruları oluyor. Emeklilikle ilgili farklı sorular gündeme geliyor. Bunları istişare ediyoruz. Kurumumuzdan tıbbi cihaz kullananlar, bunlarla ilgili yaşanan sorunları tartışıyoruz. Bakanlığımızın temas ettiği toplumda kim varsa onlarla bakanlık üst düzey yöneticilerini bir araya getiriyoruz. Vatandaşlarla iç içe olarak politika üretmek ve nasıl olduğunu görmek için ziyaretler yapıyoruz. Bu hafta yine 14 ilimizde ziyaretler var bu hafta 14 ile toplam 48 ili tamamlamış olacağız. Son birkaç haftadır doğu güneydoğuyu geziyoruz. Gördüğümüz hava bizi umutlandırıyor. Vatandaş bu terör havasından kurtarılacağına, devletimizin bu konuda çok net ve kararlı gitmesinden dolayı yürekten inanır ve destekler vaziyetteler. Muşumuz 23 cazibe merkezinden biri olarak ilan edildi. Burada oluşacak istihdam ve ekonomi alanları ile şehri daha fazla hareketlendirecek. İşadamı esnaf, asgari ücret, emekli bütün mezhepsel, ekonomik farklılarla, aile içi farklılıklarla hepsini bu ülkenin daha iyi yükselmesi için çaba sarf edeceğiz. Güzel bir Türkiyeye doğru yürüteceğiz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin ve beraberindekiler STK temsilcileri ile görüşerek Muştaki programlarını tamamlayacaklar.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri