Her bayram öncesi PTT caddesinde kurulan Bayram pazarı bu yılda erkenden kuruldu. Şimdiden stant açan vatandaşlar bu yıl havanın sıcak olması nedeniyle tedirgin olduklarını söylediler. Her Bayram öncesi dar gelirli ailelerin mesken tuttuğu bayram pazarı bu yıl yoğun ilgi ile karşılanması bekleniyor.

Bayram alışverişi yapmak isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını bulacağı Bayram pazarı, bayramı 3 gün kala dolup taşıyor. Araç trafiğine kapatılan PTT caddesinde vatandaşlar Bayram Şekerinden hediyelik eşyalara kadar tüm ihtiyaçlarını, uygun fiyata alma fırsatını yakalayabiliyor.

Bayram pazarından yer alan esnaflar tezgâhlarını kuracakları cadde ve yolların dar olmasından dolayı yakınıyordu. Önceki bayram pazarlarının sıcak havada yapıldığını belirten esnaflar bu yıl da havanın yağışlı ve soğuk olduğunu ve bayram pazarının şimdiden start aldığını ifade ettiler. Bayram pazarında harçlık çıkarmak için seyyar stant açan esnaflar, Kurban Bayramı bu yıl havaların sıcak olduğu döneme denk geldi. Havanın sıcak olması bizim içinde iyi oldu.

Biz esnaflar da bu yıl havanın sıcak olmasından dolayı satışlarımızın iyi olmasını bekliyoruz. Şimdiden stat açtık ve satışlarımıza başladık. Bayram pazarının keyfi ve satışları oldukça farklı oluyor. Buradaki ürünler dar gelirli vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir ortam haline geliyor. Bayram pazarına gelen vatandaşlar evlerine boş gitmiyorlar dediler.

Yılda iki kez kurulan bayram pazarları sayesinde satış yaptıklarını belirten esnaflar, sadece iki bayramda para kazandıklarını söylediler. Esnaflar, Yılda iki kez kurulan bu bayram pazarlarında nerede ise altı ay yapamadığımız satışı yapıyoruz. Burada vatandaşımız bol çeşit ve rahat alış veriş yapabiliyor. Biz esnaf olarak halk pazarlarının bayramdan bayrama değil sürekli yapılması taraftarıyız dediler.

 

Muş Manşet Gazetesi