Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’dan pancar çiftçisine müjde. Mercimekkale Kantarına boşaltma makinesi tahsis eden Bakan Çağlayan bölgedeki pancar üreticisinin talebi doğrultusunda bu makineyi tahsis ettiklerini açıkladı.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Muş Şeker Fabrikasına bağlı Mercimekkale kantarı seyyar pancar boşaltma manikasının tahsisi ile ilgili Basın ve Halkla İlişkiler müşavirliği tarafından gönderilen yazılı açıklamada:
“Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın girişimleriyle, Muş Şeker Fabrikası Mercimekkale Kantarına seyyar pancar boşaltma makinesi tahsis edildi. Muş Şeker Fabrikası’nın Mercimekkale Kantarına bağlı bölgelerde pancar ekiciliği yapmakta olan üreticilerin talepleri doğrultusunda, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın girişimleriyle, Muş Şeker Fabrikası Mercimekkale Kantarı’na seyyar pancar boşaltma makinesi tahsis edildi. Mercimekkale Kantarı’nın kampanya süresinin kısa olması ve pancar boşaltmalarının tamamen insan gücüyle yapılması sebebiyle sıkıntı yaşayan Pancar üreticilerinin sorunu çözüme kavuştu. Bakan Çağlayan’ın girişimleriyle, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 9 Nisan 2009 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı kararla 1 adet seyyar pancar boşaltma makinesi tahsis edildi. Tahsis edilen pancar boşaltma makinesi en kısa sürede Mercimekkale Kantarı’na gönderilecektir. Böylece gelişen teknolojik koşullar göz önüne alınarak, seyyar pancar boşaltma makinesi üretime katkı sağlayacak, üreticiler hem zaman hem iş gücünden tasarruf edebilecek” denildi.
 Muş`un Sesi Gazetesi