Özelleştirme Sosyal Destek Projesi kapsamında elektrikli ev aletleri kursu alan 15 öğrenci İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından denetlendi. Kursiyerler önümüzdeki hafta sertifikalarını alacak. AKDEM Ltd. Şti. adlı firma tarafından İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından yapılan ihalelerden sonra başlatılan Özelleştirme Sosyal Destek Projesi kursları devam ediyor. İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürü Mikail Gökarslan ve Proje Koordinatörü Yeliz Tunç tarafından kursiyerler denetlendi.

15 kursiyere 7 Nisan’dan bu yana eğitim veren firma kursların ay sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. Önümüzdeki hafta sonuna kadar devam edecek olan kurslarda Erhan Darıcı eğitim veriyor. Kursa katılan kursiyerlere günde 17.40 YTL ücret ödeyen AKDEM Ltd. Şti. önümüzdeki hafta kursiyerlere sertifikalarını verecek.
Kursiyerlerin eğitim gördüğü yerde denetimlerini sürdüren İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürü Mikail Gökarslan proje koordinatörü Yeliz Tunç’tan eğitimler hakkında bilgi aldı.

Özelleştirme Sosyal Destek Projesi kapsamında 15 kursiyere elektrikli ev aletleri kursu verildiğini ifade eden AKDEM Ltd. Şti. yetkililerinden Alper Demir ve Özkan Çelik projenin İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından kabul gördüğünü açıkladılar.

7 Nisan’dan bu yana kursların devam ettiğini kaydeden AKDEM Ltd. Şti. adlı firmanın yetkililerinden Alper Demir, sertifika alacak olan kursiyerlerin meslek edindiklerini ve bundan istifade ederek iş sahibi olma imkanına kavuşacaklarını söyledi.

Mezun olan kursiyerlerin İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürlüğüne bildirileceğini ve işverenlerin buradan ehliyetli eleman temin etme imkanı bulabileceklerini ifade ederek, “İşçi alımlarında öncelikli olma hakkı elde edecek olan kursiyerlere elektrikli ile ilgili olarak işçi ihtiyacı olan işverenler kalifiyeli, deneyimli eleman temin etme imkanına sahip olacak” dedi.

Kısa bir süreliğine de olsa istihdam edilen kursiyerlerin sertifikalarını aldıktan sonra meslek sahibi olduklarını kaydeden Alper Demir, işçi ve işverenler için de bu kursların faydalı olduğunu söyledi.

 Muş Ovası Gazetesi