Muşta faaliyet gösteren ve ticaret borsasında iş ve işlemlerini yapmak zorunda kalanların Van veya Elazığa gitmek zorunda kaldığını belirten Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, yaşanan bu mağduriyetin önüne geçmek için başlatılan çalışmalardan sonuç aldıklarını kaydetti.

Elazığ Ticaret Borasının Muşta temsilcilik açması için bir süreden beri sürdürülen çalışmaların olumlu sonuçlandığını kaydeden Cengiz, artık vatandaşların iş ve işlemlerini Muşta yapabileceğini müjdeledi.

Muşta Ticaret Borsası İl Temsilciliği açmak için MUŞ TSO ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ve bu kapsamda Muşa gelen Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, MUŞ TSOnun hizmet binasının üst katında kısa süre sonra hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, Muhasip Üye Recep Polatcan ve Genel Sekreter Murat Çiçek ile birlikte Muşa gelen Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağı Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, Başkan Yardımcısı Özcan Sayılgan, Muhasip Üye Mustafa Şentürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yıldırak karşıladı.

Muşta kurulacak olan temsilcilikle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Biz Elazığ Ticaret Borsası olarak Muş Ticaret Odası Başkanı Fatih Cengiz beyi ve yönetim kurulu arkadaşlarını makamında ziyaret ettik. Bize göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür diyorum. Bundan sonra inşallah burada Elazığ Ticaret Borsası olarak temsilcilik açacağız. Muş Ticaret Odası ile birlikte Muşlu hemşerilerimize hizmeti ayaklarına getireceğiz. İnşallah bundan sonra Muşlu hemşerilerimiz çevre illere gidip zarar ederek değil de kendi illerinde bu hizmeti alacaklar. Bu da Muş için iyi bir hizmet olacak dedi.

Muşta önemli bir sorunu daha çözmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, Bugün Elazığ Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerini makamımızda misafir ettik. Biz başkanımızla yapmak istediğimiz şey buradaki tarım yada tescillen ilişkili olan esnaflarımızın işlerini daha kolaylaştırıp Muşta daha farklı hizmetler yapıp farkındalık yaratmak, sadece tescille sınırlı kalmayıp yeni geliştirilecek ürünler getirerek Elazığ Ticaret Borsası ile tek vücut olup bir oda gibi çalışıp esnaflarımıza daha iyi imkan sunmak için çaba sarf edeceğiz. Bizleri ziyaret ettiklerinde dolayı teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ ve beraberindekiler daha sonra MUŞ TSOnun hizmet binasının ikinci katında incelemelerde bulunarak kentten ayrıldılar.

Muş Manşet Gazetesi