Skip to main content

Muş’ta kalkınma ve yatırım heyecanı

Muş Haber Fotoğrafı

Diyarbakır ziyaretinde 23 ili etkileyecek kalkınma ve yatırım projelerini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları Muşta sevinçle karşılandı. Devlet desteği ile hayata geçirilecek olan kalkınma ve yatırım projeleri için şimdiden heyecanlanan vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri hayata geçirilecek olan projeden umutlu olduklarını kaydettiler.

Muşta yatırımda bulunmak isteyen iş adamlarına yerel yönetimler olarak gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, Muşun yatırımlar için çok uygun olduğunu söyledi. Başbakanın açıklamalarıyla Muşun makûs tarihini yeneceğine inandığını belirten Başkan Asya, Bu proje kapsamında ilimizin kalkınmada 81inci il olmasının talihsizliğini bu proje kapsamında yeniden kalkınmaya yüz tutacağını inanıyoruz. Bu anlamda Başbakanımızı ve bütün bakanlar kurulunun bu açıklamayı özellikle Diyarbakırda yapmış olmasının sevincini yaşıyoruz. 23 ilimizde olduğu gibi Muşta da daha çok ziyadesiyle bir heyecan başlatmıştır. Çünkü Muş ovasının hem havayoluyla, karayoluyla hem demir yollarıyla ve aynı zamanda da ovanın ortasında iki tane nehrin geçmesi, yatırımcı için ayrı bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Muş halkımızın da bir bütün olarak dışarıdan gelen yatırımcıyı kucaklayacağına ve yerel yönetimler olarak her türlü hizmetkârlığı yapacağımızı da biz burada taahhüt ediyoruz dedi.

81. İL OLMAKTAN KURTULABİLİRİZ

Başbakanın açıklamalarının Muş ve Muşlular için büyük bir ümit kapısı olduğunu kaydeden Muş Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Salih Kılıç ise, Başbakanımızın bu hareketi ve bu müjdesi Muş içinde büyük bir ümit kapısı olduğunu düşünüyorum. İnşallah biz bu 81inci sırayı da atlayacağız. Güvenlikte birinci olduğumuz sıra gibi belki yatırımda orta sıralarda yer alacağız. Bu gerçekten büyük bir müjde, ben esnaf adına kendisine teşekkür ediyorum, hükümetimize teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

KORKMADAN GELİP YATIRIM YAPMALI

23 ili etkileyecek kalkınma ve yatırım projeleri sayesinde gençlerin heyecanlandığını ve genç yatırımcılar için fırsat doğduğunu ifade eden Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Başkanı Sabahattin Akış da, Sayın Başbakanımızın Diyarbakırda yapmış olduğu konuşmasını gerçekten halk olarak sevindik. Kendi ilimiz Muş olarak verdiği müjdelerden dolayı biz gençler olarak çok sevindik. İnşallah verdiği bu müjdelerle biz gençler burada belli projeler yaparak, devletimizin desteğini alarak Muşu kalkındırmış olacağız. Daha öncelerde doğu illerimizde bazı iş adamlarımızın korkarak gelmemesin nedeni bazı sıkıntıların olmasından dolaydı. Ama bana soracak olursanız herhangi bir iş adamımızın illerimize ve bizim Güneydoğu, Doğu bölgesinden korkmalarını gerektirecek hiçbir unsur yok. Kendilerinin şehirlerimize gelip belli yatırımlarını yapmasını bekliyoruz. Çünkü korkacak veya tedirgin olacak herhangi bir sıkıntı yok diye konuştu.

İNŞALLAH MUŞ HAK ETTİĞİ YERE GELİR

Muşun yatırım ve yatırımcıya ihtiyacının olduğunun altını çizen Diyanet-Sen Muş Şube Başkanı Ferzende Aras ise, şunları söyledi:

Sayın Başbakanımızın Doğu ve Güneydoğunun 23 vilayetine böyle bir açıklamayı yapması bizleri son derece memnun etmiştir. Biz kendisine teşekkürlerimizi, şükranlarımızı arz ediyoruz. Muşta yatırımlar gerçekten bugüne kadar az geldi. Ama Sayın Başbakanımızın Muşa eğer büyük yatırımlar gelirse Muş halkı bundan büyük bir nefes alır ve büyük bir mutluluk duyar. İnşallah Muş hak ettiği yere en kısa sürede gelecektir.

Yatırımlar sayesinde işsizlik sorunun da çözüme kavuşmasıyla yeniden birlik ve beraberliğin pekişeceğini vurgulayan Ekrem Karadağ isimli vatandaş da, Diğer kamu hizmetleri bakımından işsizlik sorunu eğer çözülürse, biz bundan çok mutlu oluruz. Halkımızın refah düzeyi yükseldikçe birlik ve beraberliğimiz daha güzel olur. Yani kardeşlik daha da pekişir. Doğu ve batı arasındaki köprü daha güzel olur. Yani bu neyle olur kalkınmışlık ve eğitim düzeyi ile olur şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri