Skip to main content

Muş’a yeni bir sanayi sitesi kurulması hedefleniyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Ovası Küçük Sanayi Sitesi (KSS) Genel Kurul toplantısında konuşan Başkan Asya, Bizim görevimiz sadece alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapmak değil. Aynı zamanda esnafımızın ve eşrafımızın sıkıntılarına çözüm üretmektir dedi.

Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Ovası Küçük Sanayi Sitesi (KSS) yönetim kurulu üyeleri ile sanayi sitesinde faaliyet gösteren esnaflar katıldı.

Genel Kurulda bir konuşma yapan Başkan Asya, Muşun yeni bir sanayi sitesine ihtiyaç duyduğunu ve mevcut sitenin de elden geçirilmesi gerektiğini daha önce sizlere istişare etmiştik. Bu konuda ciddi adımlar atmak üzere çeşitli görüşmeler yaptık. Modern sanayi sitesinin Organize Sanayi sitesi ile kent merkezi arasındaki bir alanda yapılması konusunda mutabık kaldık. Konu ile ilgili Sayın Valimizle de görüştük. İnşallah bayramdan sonra bütün esnafımızla bir araya gelerek ne yapılması gerekiyorsa onun üzerine kararımızı alacağız. Kurulacak olan modern sanayi sitesinin Muşun yıllar sonraki ihtiyacını karşılayacak şekilde düşünülmesi gerekir. Bugün Organize Sanayinin şehir merkezinden çok uzak olduğundan sitem ediyoruz. Yarın bu kurulacak olan sanayi sitesinde de böylesine hadiselerin yaşanmaması için sağlıklı düşünmemiz gerekir dedi.

Belediyenin çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendiren Başkan Asya, Bizim görevimiz sadece alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapmak değil. Aynı zamanda esnafımızın ve eşrafımızın sıkıntılarına çözüm üretmektir. Bugün sanayi esnafımızın Köykent mevkiinde kurmayı istediği sanayi sitesi kendilerine faydası olduğu gibi bir memlekete de faydası var. Dolayısıyla bizler yaptıklarımızla toplumun genelini düşünerek hareket ediyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız ve esnaflarımızla atacağımız ortak adımlar ilimizin hayrınadır. Onun için ilk günde dediğim gibi sizlere gereken desteği vermeye hazırım. Bizlere düşen neyse yapmaya hazırız. Bu duygularla 2. Olağan Genel Kurulunuzun ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim şeklinde konuştu.

Muş Ovası Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Harun Çetin de kuruluş amaçlarından bahsederek, Girişimcilere uygun modern çift katlı 90 adet 200 metrekare, 60 adet 400 metrekare, 60 adet 600 metrekare olmak üzere toplamda 210 adet iş yeri kurmayı planlıyoruz. Bunlara ilave olarak sağlık ocağı, çıraklık eğitim merkezi, sosyal tesisler ve cami projemizin arasında bulunmaktadır. İlimizde işsiz gençlerimize iş imkanı sağlayıp, istihdam alanı oluşturarak kentin ve ülkenin ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz ifadelerini kullandı.

Muştan çevre illere rahat ulaşım sağlandığını ifade eden Çetin, Buna rağmen ilimizde modern bir sanayileşme olmadığından sürekli çevre illere bağlı kalmamız kentin gelişimini etkilerken öz sermayeyi de farklı illere aktarmamıza neden oluyor. Mevcut sanayi sitesinin şehrin doğusunda olması şehrin batısındaki yerleşim alanına uzak kalmaktadır. Dolayısıyla batıda kuracağımız site şehrin o bölgesini de geliştirecek. Organize sanayi bölgesi ile şehir arasında bir köprü görevi oluşturarak kentin ekonomisine katkı sağlamayı umut ediyoruz diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından genel kurul sona erdi. Toplantının sonunda Ramazan Bayramından sonra kurulması düşünülen sanayi sitesinin yer tahsisi ile ilgili yetkili kurumlarla çalışmaların sürdürüleceği kararlaştırıldı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri