Muş için büyük önem arz eden ve yıllardır hasretle beklediğimiz “Muş Ovası Sulaması 1. Kısım Projesi İnşaatı” işinin yapım ihalesi yapıldı.
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, kent genelinde hayata geçen ve proje aşamasındaki çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada. Muş ovası sulama projesi ile çiftçi kazanacak Muş ovası daha da bereketlenecek. Kent genelinde yapımına başlanan ve proje aşamasında olan çalışmalara dikkat çeken Milletvekili Şimşek, Muş Ovası Sulaması 1.Kısım işi 2.945.175.411,61 TL tutarıyla ihale edildi, bu ihale Cumhuriyet tarihinde Muş`ta yapılan en büyük projedir.
Muş Ovası sulama projesi ile çiftçilerin gelirinde 3 ile 10 kat arasında artış olacağını aktaran AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek “Muş`lu hemşerilerinin daha rahat ve modern bir hayat sürdürebilmeleri için gerek Muş’ta gerekse de Ankara’da gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sağlık yatırımlarından eğitime, eğitimden spora ve tarım alanlarına kadar birçok konuda projelerimiz hayat buluyor. Muş Ovası’nın 78 bin hektar sulama projesi başlatma kararı aldık. Kapalı ve tam donanımlı sistem ile tüm arazilerimiz sulanacak. Bu sayede çiftçilerimizin gelirleri yaklaşık 3 ve 10 kat arasında yükselecek. Muş Ovası bereketle buluşacaktır, bu konuyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Sayın Vahit Kirişci, DSİ Genel Müdürü Sayın Mehmet Akifbalta ve emeği geçenlere şükranlarımı sunarım, Muş’a ve Muş halkımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim”.dedi.  Fırat Demir