Skip to main content

Muş Belediyesi’nden dev yatırımlar

Muş Haber Fotoğrafı

2017 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, 29 Eylül 2016 günü yapılan altyapı ihalesinin onaylandığını söyledi. Yüklenici firmanın sözleşme imzalamak üzere davetinin yapıldığını ifade eden Başkan Feyat Asya, sözleşme imzalanmasıyla birlikte hemen yer teslimi yapacaklarını belirtti. Sezona yoğun bir şekilde gireceklerini dile getiren Başkan Asya, altyapıyla birlikte üstyapı hizmetlerinin hayata geçeceğini kaydetti. Başkan Asya, İnşallah sezonla birlikte yoğun bir şekilde çalışmaya başlayacağız. Bunun yanında üstyapı hizmetlerini de eş zamanlı yapmak için şu anda ana bulvarımızın proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Proje ve ihaleyi de kış mevsiminde bitirip, altyapı ve üstyapı çalışmalarımızı bir bütün olarak yapmayı hedefliyoruz. Ana arterlerimizi süratle bitirip, asfalt ve kaldırım çalışmalarımızı yapmayı planlıyoruz dedi.

Geçen yıl başlatılan bazı projelerin bu yıl tamamlanacağını ifade eden Asya, Karni Deresi Rekreasyon Projesinin bu yıl tamamlayıp hizmete sunmayı planlıyoruz. 2 tane bilgi evini bitireceğiz. Yine şehirlerarası otobüs terminalinin yapımı devam ediyor ve yılsonuna kadar bitireceğiz. Bu yıl 2 tane büyük projemizi hayata geçireceğiz. İl Özel İdaresi hizmet binasının yanında 55 bin metrekare üzerine botanik park yapımıyla ilgili proje çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra atıl durumda Atatürk Hatıra Ormanını mesire alanı haline getireceğiz. Bu 2 projemizin de ihalesini bu yıl yapacağız ifadelerini kullandı.

2017 yılının hizmet yılı olacağını dile getiren Asya, hizmetler esnasında bazı sıkıntıların doğabileceğini belirterek vatandaşlardan bu konuda sabırlı olmalarını istedi. Başkan Asya, sözlerini şöyle sürdürdü:

Altyapıyla birlikte üstyapı işlerini de hızlandırıp süratle bitirmeyi hedefliyoruz. Özellikle bu çalışmalarımızda basın mensuplarından büyük bir destek bekliyoruz. Çünkü, altyapı işi görünmeyen bir hizmettir. Yerin altına milli servetimizi gömüyoruz. Ancak altyapı olmadan da üst yapıyla ilgili ne yaparsanız yapın, pansuman olur. Dolayısıyla biz bu hizmete kilitlendik. Sıkıntı tabii ki olacak, vatandaşlarımızın tepkisi elbette olacaktır. Ama altyapı çalışmaları dünyanın her yerinde böyle olur. Her nimetin bir külfeti olduğu gibi, bunun da külfeti olacaktır. Biz en az sıkıntı vererek çalışmalarımızı yapmayı hedefliyoruz. Doğalgaz yapım esnasında kentin her tarafı kazıldı. Vatandaşa rahatsızlık vermemek adına yama yaparak geçici çözüm sunduk. Bunu da köklü bir şekilde çözeceğiz. Vatandaşlarımız, altyapı olmadan hiçbir hizmetin kalıcılığının olmayacağı anlayışıyla bakmalarını istiyoruz. Bu projeyle gelecek yüz yılımızı rahatlatacaktır ve hepimiz bunu böyle algılayarak yaşanabilecek sorunlara hep birlikte göğüs germeliyiz.

Kentin bütün yollarını modern bir görünüme kavuşturacaklarını belirten Asya, ihale edilen kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu yapım işi ile tüm altyapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi. Muş’a yapılacak hizmetlerin büyük bir kısmının altyapı projesine bağlı olduğunu belirten Asya, bu sorunu ortadan kaldırmak istediklerini kaydetti. Kentin altyapı sorununu gidermenin öncelikli olduğunu ve bu konuda uzun bir süredir çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Asya, yaklaşık 2,5 yıldır hazırlıklarını sürdürdükleri altyapı projesinin, belediyenin en büyük projesi olduğunu sözlerine ekledi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri