Muş İş Kurumu projeleri devam ediyor. İş Kurumu tarafından açılan meslek edindirme kursları titizlikle kontrolleri sürdürülürken yeni kursların açılması ise ihmal edilmiyor. İlimizde aktif bir şekilde açılarak faaliyet gösteren toplam 24 meslek edindirme kursu Vali Erdoğan Bektaş’ın girişimleriyle 6 kursun daha sözleşmesinin imzalandığı ve bölümler halinde açılacağı belirtildi. 2 ay içesin de kurs sayısının 30’a çıkacağı ve toplam olarak 785 kursiyer sayısına ulaşılacağını belirten Muş İş Kur Müdürü Mikail Gökarslan, nüfus oranına göre ilimizin Meslek Edindirme Kurslarıyla rekor seviyesine ulaştığını ifade etti. Açılan Meslek Edindirme Kursları hakkında değerlendirmelerde bulunan Muş İş Kur Müdürü Gökarslan, “Türkiye İş Kurumu tarafından açılan Meslek Edindirme Kursları ilimizde oldukça büyük bir seviyeye ulaşmaya devam ediyor. Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş Beyin üstün gayret ve çabaları sonucu nüfus oranına balkıdığında birçok ilden daha fazla başarıya gidilmiştir. Valimiz ilk toplantıda belirttiği gibi Meslek Edindirme Kurslarında birinci sırayı yakalayacağız demişti. Bu nedenle meslek edindirme kursları için ciddi bir çaba sarf etmiş ve etmeye devam etmektedir. Şuana kadar 24 Meslek Edindirme Kursumuz aktif olarak faaliyet gösterirken 6 kurum sözleşme imzalayarak bölümler halinde kurslar açılacaktır. Yani 2 aylık kısa süre içerisinde 30 kurtsumuz açılmış olacaktır. Bu 30 kursumuzda ise 785 kursiyer mevcuduna ulaşılacaktır.

Muş İş Kur Müdürlüğü olarak Tarım İl Müdürlüğüyle; Tarla Balıkçılığı, Kuru Sebze, süt ve süt ürünleri kursları açılacaktır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüyle Bilgisayar kursu açılacaktır. Endüstri Meslek Lisesi ile ahşap çatı ustası ve E Tipi Kapalı Ceza Evi ile bir kursumuz açılacaktır. İlimizde toplam olarak kurs sayısı 30 ve kursiyer sayımız ise 785 kursiyere ulaşarak yeni çalışmalarımıza yer vereceğiz” dedi.

GÖKARSLAN, “KURSLARIMIZ TİTİZLİKLE DENETLENECEK”

Türkiye İş Kurumunca ilimizde açılan 24 Meslek Edindirme Kurslarının aralıksız bir şekilde takip edildiğini ve Vali Erdoğan Bektaş, Başkanlığında oluşturulan Kurullar tarafından sıkı bir şekilde kontrol edildiğini belirten Muş İş Kur Müdürü, Denetim Kurulu Başkanı Mikail Gökarslan çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yapılan denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Gökarslan, “İlimizde İş Kur tarafından açılan 24 kursumuz ve kursiyerlerimiz, Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş’ın Başkanlığında ilin sosyal ve ekonomik faaliyetini belirleyen İl İstihdam ve Meslek Eğitim Kurulu kurulmuştur. Sayın Valimiz Başkanlığında ki bu kurullar Yürütme ve Denetleme Kurulları olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Denetim Kurulunca yapılan çalışmaların amacı açılan kurslarda ki kursiyerlerin sorunları, eğiticilerin sorunları ve kursiyerlerin ücretlerinin zamanında verilip takip edilmesidir. Bu nedenle birçok kursumuzu oluşturulan Kurul tarafından titizlikle kontrol ediliyor. Çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülüyor ve devam ediyor. Açılan bütün kurslarımız büyük titizliklerle kontrol edilerek kursiyerlerimizin her türlü sorunları göz önünde bulunduruyoruz” dedi. Günaydın Muş Gazetesi