Skip to main content

İşçiler kadro bekliyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Şeker İş Sendikası Başkanı Fikret Sancarı ve sendika üyelerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya ve AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, işçilerin sorunlarını dinledi.

Şeker Fabrikasının genel durumu ile ilgili olarak Asya ve Ergüne bilgiler aktaran, Sancar, geçici işçiler başta olmak üzere sendika üyelerinin bir takım sorunlarını da dile getirerek çözümlenmesini istedi.

Muş Şeker Fabrikasında kaliteli üretimin yapıldığını ve bunda işçilerin çok büyük bir emeğinin olduğunu ifade eden Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, geçici işçilerin kadro bekleyişi içerisinde olduklarını, sendika ile hükümet arasında sözleşme olduğunu ve bunun kısa sürede hayata geçirilmesini beklediklerini ifade etti.

Kısa bir süre önce Muş Şeker Fabrikasına doğalgaz dönüşümü için 13 milyon 500 bin TL ödenek geldiğini anlatan Sancar, Belediye Başkanı Asya ile İl Başkanı Ergüne bu yatırım hakkında detaylı bilgiler verdi. Fabrikanın doğalgaza geçmesinin önemli bir hizmet olduğunu sözlerine ekleyen Sancar, Muşun en büyük sanayi kuruluşu olan Şeker Fabrikasının doğalgaza dönüşümünün yılda en az 6-7 milyonluk bir tasarruf sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Feyat Asya ile AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergünün ziyaretleri ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar şunları söyledi; Muş Şeker Fabrikasında özellikle kampanyanın olduğu dönemlerde çok yoğun bir çalışma yapılıyor. İşçi kardeşlerimiz gece, gündüz demeden vardiyalı bir şekilde fabrikamız için var güçleri ile çalışmalarını sürdürüyorlar. Bugün de Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya ile AK Parti Muş İl Başkanı Sayın Namık Ergün sendikamızı ve işçi arkadaşlarımızı ziyaret ettiler. Geçici işçilerimizin kadro bekleyişi içerisinde olduğunu aktardık. Daha önce sendikamız ile hükümet arasında imzalanan bir sözleşmemiz var, bunu hatırlatma fırsatı bulduk. Fabrikada daha önce kadrolu olarak çalışan, ancak emekli olan işçilerin yerine geçici işçilerin kadroya alınmasını istiyoruz. Bunun yanın da işçilerimizin, sendikamızın ve fabrikamızın genel durumu ile ilgili sıkıntılarımızı aktarma fırsatı bulduk. Nezaket ziyaretinin faydalı geçtiğini ifade edebiliriz.

Muş şeker Fabrikasındaki işçilerinin ve sendika başkanının fedakarlıkla çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Feyat Asya, Muşun en önemli sanayi kuruluşu olan Şeker Fabrikasının Muş ekonomisine önemli katkılar sağladığını biliyoruz. Fabrikada görev alan tüm işçi kardeşlerimiz bizim için çok önemlidir. Aynı şekilde Muşun ve fabrikanın menfaatleri doğrultusunda hareket eden Şeker İş Sendikası Başkanı Sayın Fikret Sancarı ve sendika üyelerini ziyaret etmek için geldik. Bundan sonraki süreçte de başarılı çalışmalar hayata geçirmelerini diliyorum dedi.

AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün yaptığı açıklamada, Muş Şeker İş Sendikasının ve Şeker Fabrikasının çalışmalarını takip ettiklerini ve bugün de sendika başkanının aktardığı çeşitli sorunları dinledik. Notlarımız aldık, genel merkezimizde ilgili makamlara bu sıkıntıları aktaracağız dedi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri