Yeni uygulama ticarethanelerde sigara içmeye yasak getirilmesi darboğazda olan esnafı ilgilendirmiyor. Ekonomik sıkıntı içerisinde olan esnaf sigara yasağını dinlemiyor. Sigaraya getirilen yasaklar ilginç gelişmelerin yaşanmasına neden oluyor. Yeni uygulamada ticarethanelerde sigara içmenin yasak olmasına rağmen esnaflar ekonomik sıkıntı içerisinde olduklarını ve böyle bir durumda sigara yasağını dinleyemeyeceklerini söylediler.

Belediye Caddesinde Özcan İpragaz adlı iş yerini işleten Kenan Özcanlı adlı esnaf, alışveriş durma noktasına geldiğini ve esnafların ekonomik sıkıntı içerisinde oldukları kaydederek, “sigarayı dertten içiyoruz. Çek ve senetleri ödeyemediğimiz için içiyoruz. Sıkıntılar içerisinde olan esnafta sigara yasağını dinleyecek hal mi kaldı” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan yeni uygulamaya konulan sigara yasağı hakkında teferruatlı bilgi sahibi olmayan vatandaşlar da ilginç açıklamalarda bulundular. İzmaritlerini yere atanlar hakkında ise 20 YTL para cezasından da haberleri olmadığını dile getiren tiryakiler, “Bilmiyorduk, bundan sonra dikkat edeceğiz. Ancak, sigaraya birden getirilen yasaklar anlamsızdır. Bundan sonra sigarayı nerede içeceğimizi şaşırdık” şeklinde açıklamalarda bulundular.

 Muşun Sesi Gazetesi