Skip to main content

Esnaf çözüm istiyor

Muş Haber Fotoğrafı

TİM İş Merkezinin yapım çalışmalarına başlanılmasının ardından çatıları yıkılan esnaflar çözüm beklentisi içine girdi. Esnaflar yüklü miktarda ödemelerinin ve bir o kadar da alacağı olduğunu ifade ederlerken konunun çözümüne yönelik Vali Bektaş’tan destek için halen bir umutla beklediklerini istediklerini belirttiler.

“Bizde bir proje çıkardık” diyen esnaf, “projemiz lafta olsun diye değil. Vali bey burayı bize arsa olarak versin. Biz arsanın bedelinin yarısını verelim. Geri kalanı bize taksite bağlasın. Biz burayı yinede vakıfa hibe ediyoruz. Üstünde bir cami inşamız olacaktır. Vali bey bizim projemizi de değerlendirsin. Halka sunsun. Sivil Toplum Kuruluşlarına sunsun. Tüm il değerlendirsin. Biz bunu rica ediyoruz. Bizim projemizide göz önüne alsın” diye konuştular. Yıkımdan dolayı tepkilerini gösteren esnaflar yıkılan dükkânlarının önünde kara kara düşünmeye başladılar.

Esnaflar Yüklü miktarda ödemelerinin ve bir o kadar da alacağı olduğunu ifade ederlerken “Eğer biz bu ülkenin vatandaşıysak ve bu ülkede yaşama hakkımız varsa biz onu istiyoruz. Dükkanımızı başımıza yıktılar, ne yapalım şimdi. Bize bir süre verseydiler ve eğer çıkmasaydık o zaman yıksaydılar. Alacaklarımızın olduğu gibi ödeme yapmamız gereken yerlerde var. Bizler bu ödemelerimizi nasıl gerçekleştireceğiz. Resmen hepimiz iflasın eşiğine getirildik. Bumudur Devletin şefkat ve destek eli. Bumudur devlet anlayışı.? Bu sorunun şimdi çözümü yolu nedir onu bize anlatsınlar. Adamın ocağını başına yıkmak neymiş hemde devlet eli ile gelip görsünler. Bu proje kapalı kutu gibidir. İtalya’nın Milanosunda görülen bu projenin burada uygulanması ne işe yarar. Muş’ta çok sayıda iş hanı var. Çalışma alanları çalışacak yerler belli. Bunlar zaten iş yapamaz durumdalar. Birde bu işhanı ile bir şey değişeceğe benzemiyor.

Bizler Vali beyin yapmış olduğu bu projeye karşı değiliz. Valimiz çalışkandır. Muş için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bir şeylerin değiştiğini ve Muş’a yarar konumlara geldiğini görüyoruz. Çözüm olarak ilimize göre esnafımıza göre bir iş yapmasını istiyoruz” şeklinde konuştular. “Bizde bir proje çıkardık” diyen esnaf “projemiz lafta olsun diye değil. Vali bey burayı bize arsa olarak versin. Biz arsanın bedelinin yarısını verelim. Geri kalanı bize taksite bağlasın. Biz burayı yinede vakıfa hibe ediyoruz. Üstünde bir cami inşamız olacaktır. Bizim projemizde ön kapılar caddeye doğru bakmaktadır. Her bir yanı yol olarak yapılan bir projedir. Vali beyimiz bizim projemizide değerlendirsin. Halka sunsun. Sivil Toplum Kuruluşlarına sunsun. Tüm il değerlendirsin. Biz bunu rica ediyoruz. Bizim projemizide göz önüne alsın” diye konuştular. Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri