Bugün düzenlenecek olan Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısına katılacak olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki işadamları Muş’un ekonomisini masaya yatıracaklar.

İlimizde bir dizi gezi, açılış ve toplantılara katılacak olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki heyet bugün saat 10.00’da Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısında Muş’un ekonomisi masaya yatıracaklar. Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenecek olan toplantı Muş’un kalkınma ve gelişme alanında önemli bir rol üstleniyor.

Yaklaşık 150 kişilik işadamı heyeti ile birlikte Muş’ta bir dizi gezi ve incelemelerde bulunacak olan Çağlayan, Pazar gününe kadar Muş’ta temaslarını sürdürecek. Çağlayan bugün Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenecek olan Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısına katıldıktan sonra Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Kültür Merkezinde bulunan sergiyi gezecek.

Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan yapacak. Muş Aktif İşadamları Derneği Başkanı İnan Kaynak, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talip Devrim, Belediye Başkanı Necmettin Dede, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Hazim Sesli, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu(TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın konuşma yapmalarından sonra Çağlayan’ın durum değerlendirme konuşması yapacağı belirtildi.

Taşoluk Köyü mevkiinde geçen yıl temeli atılan Çimento Fabrikasında da bir dizi gezi ve incelemelerde bulunacak olan Çağlayan ve beraberindeki heyet, Karasu Islah Projesinin temel atma törenine katılacak. TİGEM’de incelemelerde bulunacak olan Çağlayan, Ford Plazanın açılışını yaptıktan sonra Hüsnü Özyeğin Kız Yurdunun açılışını, Şeker Fabrikasında Okulun Temel Atma Törenini, Ceylan Plaza adlı iş merkezinin açılışını gerçekleştirdikten sonra Belediye’de Kent Konseyi Toplantısına katılacak. AK Parti İl Başkanlığında düzenlenecek olan toplantıya katılacak olan Çağlayan yarın sabah kahvaltılı basın toplantısında değerlendirme açıklamalarında bulunacak. Çağlayan’ın yarın ilimizden ayrılacağı bildirildi.

 Muşun Sesi Gazetesi