Muş Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Devlet Hastanesi yanındaki arazi dün gerçekleştirilen üçüncü ihalede de satılamadı. Belediye Meclis Üyesi Macit Barik’in mazeret bildirerek ihaleye katılamaması sebebiyle iptal edilen ihalede arazinin tekrar ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı.

Muş Belediyesi’nin Devlet Hastanesi ile DAP Otel arasında bulunan bin 251 metrekarelik arazisinin satışı için yapılan üçüncü ihaleden de sonuç alınamadı. Şu anda Muş Belediyesi Zabıta Amirliği olarak kullanılan ve meclis kararı ile satışa sunulan arazinin satışı ihalenin iptal olması sebebiyle gerçekleştirilemedi. İki iştirakçinin katıldığı ve belediye meclis üyesi Macit Barik’in mazeret bildirerek ihaleye katılamaması sebebiyle kanunlar çerçevesinde iptal edilmesi gereken ihalenin ileriki tarihte yapılması kararlaştırıldı.

450 bin YTL artı KDV fiyatı ile ihaleye çıkarılan ve üçüncü defa satılamayan arazinin iyi bir şekilde değerlendirilebileceğini söyleyen Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Arazimizi üçüncü defa yapılan ihalede de satışını yapamadık. Meclis üyemiz Macit Barik’in ihalede olmaması sebebiyle ihale mecburen iptal edildi. Arazinin satışı için bir kez daha ihaleye çıkaracağız. Arazinin satılmaması halinde bu araziyi biz belediye olarak değerlendireceğiz. Birinci katını dükkan ve ikinci katlarını düğün ve evlendirme salonu olarak inşa edip büro şeklinde yaparak değerlendirmeyi planlıyoruz. Bu arazi gerçekten Muş’un en güzel yerlerinden biri. Çok iyi bir şekilde değerlendirilebilir” diye konuştu. Topkan Haber Ajansı