Skip to main content

Alparslan II Barajı Muş’un olmazsa olmazıdır

Muş Haber Fotoğrafı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen temel atma ve açılış töreninde konuşma kürsüsüne davet edilen Vali Seddar Yavuz, katılımcıların yoğun sevgi gösterisi ile karşılaştı. Vatandaşların tezahüratlarla ilgi gösterdiği Vali Yavuz, sloganlardan dolayı bir süre konuşmasına başlayamadı.

Alkış, tezahürat ve sloganlarla destek veren vatandaşlara teşekkür ettikten sonra konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, göklerinde merhum Sultan Alparslanın ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı kadim şehre hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu şehir ki Anadoluyu İslamla buluşturdu ve bu şehir ki, koca bir imparatorluk meydana getirdi, dünyaya hakkı ve hukuku haykırdı. Sadece inananlar için değil, sadece Müslümanlar için değil, herkes için hakkı ve hukuku haykırmaya devam etti dedi.

Vali Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve sessiz bir devrim gerçekleştirdi. Bu devrim öylesine büyük bir devrim ki, Malazgirt ruhuna ve Sultan Alparslanın ruhuna uyarcasına bütün bir memleketi kuşattı. Balkanlardan, Kafkaslara, Ortadoğuya ve 79 milyonu nihayetinde kucakladı diye konuştu.

HERKESE EŞİT HİZMET

Bu ülkede herkes bir ve beraber olmaya, hizmet ve yatırımlardan eşit bir şekilde faydalanmaya başladığını ifade eden Vali Yavuz, Artık suyun, yolun, siyaseti yapılmaz oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız iktidara geldiğinde KÖY-DES ve BEL-DES çalışmaları ile herkesin bu imkanlardan eşit şekilde faydalanması konusunda talimatlar verdiler. Nihayet biz de bu meslekte bunları icra ettik. Sayın Bakanımız ile Uşak Valiliği görevimde birlikte çalışma fırsatı buldum. İstanbuldaki çalışmalarını biraz önce Sayın Milletvekilimiz ve Sayın Belediye Başkanımız ifade etti. Gerçek bir Anadolu efendisi ve Anadolunun bütün değerlerini taşıyan bir o kadar da memleket sevdalısı Sayın Bakanımızı Muşta ağırlamaktan ayrı bir onur ve gurur duyuyorum. Sayın Bakanımıza arz ettik şeklinde konuştu.

BU ŞEHİR HERŞEYİ HAK EDİYOR

Alparslan II Barajını da gündemine alan Vali Yavuz konuşmasında daha sonra şunları söyledi: Alparslan II Barajı bizim için olmazsa olmaz bir projedir. Çünkü 247milyon değerindedir. Alparslan II Barajını bitirdiğimizde yaklaşık 247 milyon TL bu şehrin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla Muşun kaderi değişecek ve biz göç vermekten kurtulacağız. O yüzden Sayın Bakanımız bu konuda gereken her türlü desteği vermeye devam edecektir. Yine içme suyu konularında yaşananları Sayın Bakanımıza arz ettik. Son olarak şunu ifade etmek istiyorum. Sayın Bakanım bu şehir her türlü hizmeti hak ediyor. Gerçekten vatanını milletiniz seven, ülke sevdalısı bir millettir. 15 Temmuz gecesinden sonra yaklaşık bir ay meydanları doldurdular. Allah-u ekber nidaları ile devletine ve bayrağına sahip çıktılar. O yüzden bu şehrin daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız hizmetlerin başta şehrimize ve genelde de ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlar kurulumuza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri