Muş Sanayi ve Odası Başkanı Şihmus Sinecem Alparslan 2 Barajı ile tarım ve hayvancılık bakımından Muş’un ekonomik olarak hız kazanacağını belirterek Muşun Cansuyu kredisinin Alparslan 2 Barajı olduğunu söyledi. Sinecem ayrıca, “Ekonomik olarak uzun yıllara dayalı bir durgunluk içerisinde olan ilimizde buna yönelik belirli bir noktadan sonra kalıcı bir canlılık yaşanması için Alparslan 2 Barajı çok ama çok önemlidir” dedi.

Muş Sanayi ve Odası Başkanı Şihmus Sinecem Muş’un Cansuyu kredisinin Alparslan 2 Barajı olduğunu belirtti. Sinecem konuya ilişkin yaptığı açıklamada hem hayvancılık hem de tarımsal kalkınma bakımından Alparslan 2 barajı ile Muş’un birçok noktada yükselişe geçebileceğini vurguladı. Tarım ve Hayvancılığa yönelik olarak Alparslan 2 barajının önemine değinen Muş Sanayi ve Odası Başkanı Şihmus Sinecem Alparslan 2 Barajının hayata geçirilmesi ile hayvancılık ve tarım bakımından gelişmelerin yaşanacağını ve bununda Ülke geneli Yatırımcı Sanayicilerin dikkatini çekeceğini söyledi.

Ülke geneli Esnaf ve Sanatkârların finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve piyasada yaşanan nakit sıkışıklığının giderilebilmesi amacıyla, İmalatçı esnaf ve sanatkârlara yönelik sağlanan Cansuyu kredisinin önemine değinen Başkan Sinecem durgunluk yaşayan piyasalarda Cansuyu kredisi ile canlılık yaşandığını belirterek: “Bu bakımdan Ekonomik olarak uzun yıllara dayalı bir durgunluk içerisinde olan ilimizde ise buna yönelik belirli bir noktadan sonra kalıcı bir canlılık yaşanması için Alparslan 2 Barajı çok ama çok önemlidir. Alparslan 2 barajının hayata geçirilmesi ile tarım ve hayvancılıkta ilimiz yükselişe geçecektir. Tarım ve hayvancılığın burada yükselişe geçmesi de Sanayicilerin dikkatini çekecektir. Yatırım yapma isteği doğacaktır. Hayvancılıkta besicilik ve daha farklı yönlerde süt ve süt mamullerine ilgi, tarımcılıkta ise organik tarım ürünlerinde yetiştiriciliği bakımından dikkat çekici bir ortam içerisine girecektir” dedi. Hayvancılık ve tarımsal kalkınma bakımından Alparslan 2 barajı ile Muş’un birçok noktada yükselişe geçebileceğini vurgulayan Sinecem ovadaki birçok alanın susuzluk yüzünden elverişsiz halde olduğunu Esnaf ve Sanatkârlara sağlanan Cansuyu kredisi gibi Alparslan 2 Barajının da tarım ve hayvancılıkla uğraşan Muş’lu çiftçiler için kurtuluş olacağını söyledi.

Muş’un yeraltı kaynakları ve zenginliklerini araştırmak adına KOSGEB’e başvurularının olduğunu belirten Başkan Sinecem yeraltı zenginliklerine yönelik olarak ta Barit Fabrikasında barit üretiminde kullanılmak üzere hammadde ve bugün ilimizde yeni kurulan ve yatırım alanında büyük bir yer edinen çimento fabrikasında çimento kullanımında yüz yıllara dayanan hammadde zenginliğini örnek göstererek bu alanda da çalışmalarımız olacaktır dedi. Günaydın Muş Gazetesi