Skip to main content

10 proje ile 265 bin 351 Avro ilimize kazandırılmıştır

Muş Haber Fotoğrafı

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından hazırlanan 2014 Erasmus Plus Programı Ana Eylem K1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği çalışmasına ilimizden 21 proje başvurusu yapıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kabul edilen projeler ve sağlanan girdi miktarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 21 projeden 10´unun asil, 2´sinin ise yedek olarak kabul edildiğini ifade eden Arslan: 2015 yılı Erasmus +  programlarına Muş ili genelinde okullarımız tarafından yukarıda bahsedilen programlara 21 proje sunulmuştur. Bunlardan ilk etapta 3 proje asil olarak kabul edilmiş ve 9 proje ise yedek olarak seçilmiştir. Daha sonraki değerlendirmede yedekte kalan 8 projemiz de kabul edilerek toplamda 10 proje ile 265 bin 351 Avro ilimize kazandırılmıştır. Yedekte kalan projelerimizin toplam bütçesi ise 214 bin 854 Avrodur dedi. Kişilere yaş farkı gözetmeksizin kişisel gelişim ve becerilerin artırılması yönünde faydaları olan programın 2020 yılına kadar süreceğini sözlerine ekleyen Arslan: Bu projeler ile okullarımızın öğretmen ve öğrencileri Almanya, Finlandiya, Avusturya, Danimarka, İspanya, İtalya vb AB ülkelerine kurs,  staj ve iş başı eğitimlerine katılacaktır. AB Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının 2014 yılında başlayan ve 2020´ye kadar sürecek olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanıyor. Erasmus+ Programı; eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarını kapsıyor şeklinde konuştu.  

10 Okulun Projeleri Kabul Edildi Arslan konuşmasının devamında danışmanlık hizmetlerine yer verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı AR-GE biriminin AB projeleri kapsamında 2016 yılında tüm kurum ve kuruluşlara haftada beş gün rehberlik ve danışmalık hizmeti vereceğini dile getiren Arslan, ilimizden 10 okulun projelerinin kabul edildiğini açıkladı.

Arslan konuşmasında: Muş İMKB Anadolu Lisesi, İdeal Okulum projesiyle 13 bin 968 Avro, Korkut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakım Hizmetlerinde Mesleki Yeterliklerin Güçlendirilmesi projesi ile 84 bin 594 Avro, Muş Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bulaşıcı Hastalıklara Yönelik Koruyucu Yaklaşımlar projesi 90 bin 200 Avro, Sungu Vakıfbank Kız YBO, Okumayan Kız Kalmasın projesi ile 16 bin 975 Avro, Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Okulu Erken Terki Önleme projesi 11 bin 452 Avro, 100. Yıl Zafer İlkokulu, Eğitim Rehberliği ve Koçluğu projesi 9 bin 630 Avro, Muş Türk Telekom Ortaokulu, Okul Terklerinin Azaltılması  projesi 16 bin 646 Avro, Hasköy Anadolu Lisesi, Hasköy Anadolu Avrupa Yolunda: Hepimiz Farklıyız Hepimiz Eşitiz 11 bin 696 Avro,  Muş Özel Eğitim Uygulama Okulu, Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Bireylerde Etkin ve Aktif Eğitim projesi 10 bin 476 Avro, Eko İnşaat İlkokulu Eğitimde BİT´lerin Etkin Kullanımı ve web2.0 Uygulamalarının Derse Entegrasyonu projesi 16 bin 360 Avro. Projesi yedekte bekleyen okullarımız; Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mikro Denetleyici sistemlerin Avrupa Uygulaması projesi 122 bin 352 Avro, Bulanık İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Ülkelerinde Bilişim Teknolojileri Uygulamaları  92 bin 502 Avro´dur ifadelerine yer verdi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri