Muş Yavuz Selim İlk ve Ortaokulunda Kütüphane Haftası erken başladı. Kitap okumanın ve kütüphanelerin önemine dikkat çekmek amacıyla Muş Merkez Yavuz Selim İlk ve Ortaokulunda Okuma Şenliği yapıldı.

Okulun Türkçe Öğretmenleri tarafından organize edilen etkinlik öğrenci, öğretmen, personel ve idarecilerin katılımıyla okul bahçesinde gerçekleştirildi. Okulda bulunan herkesin katıldığı etkinliğe, öğrencilerin hazırlamış olduğu pankartlar ayrı bir renk kattı.

Okulun müdür yardımcısı Hamiddin As, okuma ve kütüphanelerin önemini belirten konuşmasının ardından okulun bahçesinde toplanan herkes okuma etkinliğine başladı. Hava şartlarının uygun olmasını fırsat bilen okul yöneticilerinin düzenlendiği okuma etkinliği yaklaşık 1 saat sürdü.

Okuma etkinliği ile ilgili okul yönetiminden yapılan açıklamada, Öğrencilere okuma alışkanlığını aşılamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Hava koşullarının da uygun olması programımızı gerçekleştirmemize yardımcı oldu. Okulda bulunan bütün öğrenci ve öğretmenlerimizle okul bahçesinde okuma şenliği düzenledik. Bu tür etkinlikleri daha fazla yaygınlaştırarak öğrencilerimizde okuma alışkanlığı bilinci oluşturmayı amaçlıyoruz denildi.

 

Muş Manşet Gazetesi