Hayır sever iş insanı Kutbettin Bingöl , Varto Kaymakamlığı aracılığıyla öğrencilere 7 bin civarında üniversite sınavına hazırlık kitabı gönderdi. Kitapları Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı ve İlçe milli eğitim Müdürü Yalçın süne ile birlikte öğrencilere dağıttılar.

Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne “Bütün amacımız ve gayemiz Varto’da eğitimin niteliğini daha üst yere taşımaktır. Burada, öğrencilerimizin akademik ve sınav başarısını en üst seviyeye taşımak istiyoruz. Tabi bunun yanında da değerler eğitimi veriliyor. Hayırsever İş insanı Kutbettin Bingöl öğrencilerimize destek olarak piyasa değeri 450. Bin TL değerinde 7 bin 290 adet hazırlık seti hediye etti. bizlerde bu setleri kaymakamımızla beraber çeşitli okullarımızın 5. Sınıf 8 . sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerine dağıttık. Bize bu materyalleri yollayan Hayırsever İş insanı Kutbettin Bingöl`e teşekkür ederiz” dedi

Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, hayırsever iş insanlarının gönderdiği kitapları ilçede bulunan ve çeşitli okullarda okuyan öğrencilere dağıtılması konusunda talimat vererek, hayırsever iş adamına teşekkür etti. Daha sonra Cumhuriyet Ortaokulunda okuyan öğrencilere kitap dağıtan Kaymakam Avcı, “kutbettin Bingöl İlçemize büyük bir desteği vardır. Okullarımıza büyük derecede kitap yardımında bulunmuştur. İlçemize yaklaşık 7 bin kitap bağışladı. Kaymakam olarak hayırsever iş adamlarımızla irtibat halindeyiz. Vatandaş ve devlet işbirliği içerisinde bu tür yardımları destekliyoruz. Bağışta bulunan bu hayırsever vatandaşımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
 

FIRAT DEMİR / HABER49 GAZETESİ