Skip to main content

Ücretsiz kurslara kayıtlar başladı

Muş Haber Fotoğrafı

  Halk Eğitim Merkezi, ortaöğretim kurumlarından mezun olanve YGS-LYS sınavlarına hazırlanacak adaylar için ücretsiz kurs çalışmalarına başladı. Üniversite adaylarına ücretsiz olarak kurs vermek için kolları sıvayan müdürlük, kurslar için kayıtları almaya başladı.

Açılacak kursa ilişkin açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman, il merkezi ile il merkezine bağlı köy ve beldelerdeki üniversite adaylarının il müdürlüğüne, ilçelerdeki adayların ise ilçe müdürlüklerine başvurabileceklerini belirtti.

Kurslara katılmak isteyen adayların, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde açılacak kayıt bürolarına 1-18 Eylül tarihleri arasında başvurabileceklerini ifade eden Beyazduman: Bakanlığımızın yayınlamış olduğu Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda 2015-2016 eğitim öğretim yılı ilimizde mezun olan öğrencilerimize YGS-LYS hazırlamak üzere Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde Sözel-Sayısal- Eşit Ağırlık alanlarında ücretsiz kurslar açılacaktır. Kursa katılmak isteyen mezun öğrencilerimiz 01-18 Eylül tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi binasında oluşturulan YGS-LYS kayıt bürosuna başvurarak ön kayıtlarını yapmaları gerekir. Valiliğimizce tahsis edilen Nusret Salam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde ekim ayının ilk haftası itibariyle hafta içi kurs eğitimlerimiz başlayacaktır. Kursların iş ve işlemlerini takip etmek üzere Halk Eğitim Müdürlüğünce bir müdür yardımcısı, bir rehber öğretmen, bir memur görevlendirilmiştir.

Tüm mezun öğrencilerimizi kayıt için Halk Eğitim binasında oluşturulan kayıt bürosuna beklemekteyiz. Kayıt alacağımız öğrencilerin tamamı il merkezi ve bağlı köyle ve beldelerden olacak, ilçeler kendi bünyelerinde kurs açacak şeklinde açıklama yaptı. Hayat kendi başına bir öğrenme sürecidir Her zaman her yerde herkes için eğitim´ sloganıyla çıktıkları yolda vatandaşları eğitimle buluşturmaya devam ettiklerini vurgulayan Beyazduman, Genel Müdürlük tarafından belirlenen Hayat Boyu Öğrenme´ misyonunun önemine değindi. Beyazduman açıklamasının devamında: Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren merkezimizin misyonu aslında Hayat boyu Öğrenme´ üç kelime ile özetlenmiştir.

Hayat Boyu Öğrenme; insanların beşikten mezara kadar süren öğrenme amaçlı çeşitli etkinliklerini ifade eder. Bilgi beceri ve yeterliliği geliştirmek amacıyla belirli bir süreyle yapılan faaliyetlerdir. Hayat kendi başına bir öğrenme sürecidir. Bu sebeple Hayat Boyu Öğrenme evde, okulda, işte, kısaca bireyin olduğu her yerde gerçekleşebilen; yer, zaman, yaş, ekonomik düzey, eğitim düzeyi gibi her türlü kısıtlamayı ortadan kaldırır. Temel felsefemiz ´Her Zaman Her Yerde Herkes için Eğitim´´ söylemi ile faaliyetlerimizi sürdürmektir.

Muş Halk Eğitim Merkezi hayatın her safhasında insanımızın yanında yer almaya çalışmaktadır. İlimizin her tarafında açmış olduğu kurslarla halkımızla iç içe faaliyetlerini sürdürmektedir. Merkezimize yapılan talepleri ve bölgemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak; Mesleki, Sosyal Kültürel, Okuma Yazama ve Sportif alanlarda kurslar açarak herkese ulaşmaya çalışmaktadır ifadelerine yer verdi. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen üniversite adaylarından birtakım belgeler istendiğini de ifade eden Beyazduman, adayların Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´ne şahsen başvurmaları gerektiğini ve kesin kayıt için kimlik fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, mezuniyet belgesi (diploma fotokopisi), veli talep formunu kuruma ibraz etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri