İlimizde uygulanan ‘Sağlıklı Toplum Projesi’ kapsamında tefrişatı yapılan Tabanlı Köyü İlköğretim Okulu anasınıfı törenle açıldı. Proje kapsamında il genelindeki 6 okulun anasınıfı modern bir şekilde döşenirken öğrencilerinde önlük ve ayakkabı ihtiyaçları karşılandı.

Tüm eğitim malzemeleri karşılanarak modern bir şekilde döşenen Tabanlı Köyü İlköğretim Okulu Ana Sınıfı’nın açılış törenine Muş Vali Yardımcısı Yaşar Güneş, 49. İç Güvenlik Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Murat Aydın, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Şaziye Kurtoğlu ve Nazmiye Gündüz, Proje Uzmanı Augustus Tiambeng, Projede görevli tercüman Zeynep Büker ve köylüler katıldı.

Törende açıklama yapan Sağlıklı Toplum Projesi Koordinatörü Nezahat Özçimen, projenin eğitim alanında çok önemli katkılar sağladığını açıkladı. Sağlıklı ve bilinçli nesillerin yetişmesi için yapılan bilgilendirmelerin yanında ana sınıflarının tefrişatını da yaparak eğitimin desteklendiğini açıklayan Nezahat Özçimen, “İl genelinde altı tane ana okulumuzu baştan aşağı yeniledik. Tüm eğitim malzemeleri yenilenen ve modern bir hale getirilen ana okullarında çocuklarımız daha iyi şartlarda eğitimlerini sürdürebilecekler. Ana okullarına giden çocuklarımızın da önlük ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi. Bu arada, anasınıfı açılışına katılan 49. İç Güvenlik Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Murat Aydın, okul bahçesine Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Atatürk büstü yaptıracaklarını söyledi. Okul bahçesinde Atatürk büstünün olmaması dikkatini çekince Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar ile görüşen Kurmay Albay Murat Aydın, bir eğitim kurumunda Atatürk büstünün bulunması gerektiğini söyleyerek, “Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk büstü için alt yapıyı hazırlayacak. Biz de Atatürk büstünü getirip yerleştireceğiz. Böylelikle okulumuz Atatürk büstüne kavuşmuş olacaktır” diye konuştu. Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar’da Tabanlı Köyü İlköğretim Okulu’na Atatürk büstünün kısa süre içerisinde yapılacağını söyledi. Haber 49

 NULL