Skip to main content

Rektörden öğrencilere tavsiye

Muş Haber Fotoğrafı

7 yıl önce ilk öğrencilerini kabul ettiğini ve bu yılda yeni öğrencilerle buluşmanın sevincini yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Polat, Sıcak yuvanıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz dedi.

Yüksek kalitede eğitim öğretim ve bilimsel araştırma olanakları sunma hedefine kilitlendiklerini belirten Rektör Polat, Üniversitemiz; teknolojiyi kullanan, bilimsel düşünceyi öne çıkaran, toplumun sorunlarına duyarlı, insanlık değerlerine saygılı, ülke kalkınmasına hizmet edebilecek mesleki bilgi ve becerilere sahip bireyler yetiştirmenin heyecanını taşımaktadır. Yeni açılan bir üniversite olmaktan ziyade üniversite kavramının içini yeni dolduran bir üniversite olma ülküsü, akademisyeninden öğrencisine, idari personelinden hizmetlisine tüm mensupları tarafından paylaşılan bir eğitim müessesesi olarak Muş Alparslan Üniversitesi, kendisini ispat etmek isteyen bir kurumdur. Öğrenci nüfusunu kaldıracak sayıda derslikleri, sosyo-kültürel etkinlik alanları, spor kompleksleri, teknolojik donanımı ve yaşanılası kampüsleri, esasen Üniversitemizin bu hedefleri gerçekleştirmek için faaliyete geçirdiği fizikî yapılardır dedi.

Üniversite hakkında kısa bir bilgi veren Rektör Prof. Dr. Polat, Sizlerin eğitim öğretim heveslisi olmanız; eğitim öğretim dışındaki hedeflere ilgisiz kalmanızı, gelecek kariyerinizi bilimin aydınlık ışığında planlamanızı, ilmî gelişmişliğinize olumlu katkı yapacak tedbirleri zamanında almanızı gerekli kılmaktadır. Bu sorumluluğun öğretim elemanlarımız kadar sizlerin de omuzlarında olduğu gerçeğini her daim göz önünde bulundurunuz. Kıymetli öğrenciler, Muş Alparslan Üniversitesi, üretilmiş bilgiyi öğrencisine empoze etmek değil, bilgiyi birlikte üretmek şiarını kendisine gaye edinmiştir. Bilgiyi, insanlardan esirgenesi bir güç olarak kabul eden Yunan menşeli batı düşüncesinin aksine bizler, bilgiyi, paylaşılması gereken ilahî bir lütuf olarak tanımlayan doğu geleneğinin mensuplarıyız. İşbu sebeple sahip olduğu imkânları ve yetenekleri personelinden ve öğrencisinden sakınmayan, aksine kazanımlarını mensupları ile paylaştıkça geliştiğine inanan bir camia, sizleri bağrına basacaktır. Eğitiminiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aileleriniz sizleri nasıl himaye edip kolluyor, imkânlarını sizlerle nasıl paylaşıyorsa, bizler de aynı duygularla yanınızdayız. Her türlü sıkıntınızda bizleri aramanızı, bir ailenizin de hocalarınız, danışmanlarınız olduğunu bilmenizi isterim ifadelerini kullandı.

Muş Alparslan Üniversitesi, doğunun en misafirperver şehirlerinden birinde kurulmuştur diye kaydeden Rektör Polat, Buraya gelmekle hem üniversitemizdeki hem de Muştaki güzelliklerin farkına varacağınızı umuyorum. Sizler Muşu, Muş da sizleri kazanmıştır; bu şehir buna inanmaktadır. İnsanların yaşadıkları kent üzerinde hakları olduğu gibi kentlerin de insanlar üzerinde hakkı vardır. İki büyük barajı, bir üniversitesi, donanımlı bir devlet hastanesi, kara, hava ve demiryolu ulaşımı ve bir de dünyanın havaalanına ve üniversitesine en yakın kayak merkezi olan bir ilin hoşgörülü insanları ile unutulmaz dostluklar kuracağınıza eminim. Valiliği, belediyesi, tüm devlet kurumları ve sivil toplum örgütlerinin girişimci işbirliği ile unutamayacağınız güzellikte bir öğrencilik tecrübesi yaşamanızı samimiyetle temenni ediyorum diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri