Skip to main content

Okul öncesi eğitim şenliği devam ediyor..

Muş Haber Fotoğrafı

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Şenliği kapsamında anaokulu öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler düzenlendi. İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenci velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gösterilerde anaokulu öğrencileri tarafından birbirinden güzel skeçler sergilendi. Düzenlenen törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Öncesi Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Öner, eğitim şenliklerinde öğrencilerin çok başarılı olduklarını ve okul öncesi eğitimin ne denli önemli olduğuna herkesin tanıklık ettiğini söyledi.

Cüneyt Öner, yaptığı konuşmada “Bizim buradaki amacımız okul öncesinin önemini hepinize göstermektir. Okul öncesi eğitimin temeli oluşturduğunu hepimiz gördük. Sevgili anne ve babalardan istediğimiz çocuklarını eğitim temeli olan okul öncesine göndermeleridir. Burada yapılan gösteride çocukların ne kadar cıvıl cıvıl olduklarını ve ne kadar başarılı olduklarına şahit oldunuz. Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıl için 5 yaş grubunu zorunlu hale getirerek çocukların eğitimine daha çok önem vermiştir. Çocuklarımızın eğitimlerindeki başarıya destek verelim” diye konuştu.

Okul Öncesi Eğitim Şenliğinde minik öğrenciler birbirinden güzel skeçler sergilediler. Programda ilk olarak Lale Anaokulu öğrencisi tarafından Muş Türküsü seslendirildi. Daha sonra İlyas Sami İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Ateş Böceği Dans Gösterisi, Fatih İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Avukatlık Oyunu, Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Modern Dans Gösterisi, 75. Yıl Anaokulu öğrencileri tarafından Çiftetelli Zeybek Oyunu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Meslekler tiyatrosu, Lale Anaokulu öğrencileri tarafından Kına Gecesi, Alparslan Anaokulu öğrencileri tarafından Silifke oyunu, Atatürk İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Step Gösterisi, Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Hint Gösterisi, Yavuz selim İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından Folklor gösterisi, 75 Yıl Anaokulu öğrencileri tarafından çocuk korosu ve Alparslan Anaokulu öğrencileri tarafından Türkiye için onuncu yıl marşını söyleyerek kapanışı yaptı.

Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri kapsamında öğrencilerin hazırladıkları maket oyuncaklar, resimler ve anaokulunda gördükleri eğitimleri Lale Anaokulu’nda sergilediler. Konu ile ilgili açıklama yapan Lale Anaokulu Müdürü Hüseyin Can; “Bu etkinlikler bir kez daha okul öncesi eğitimin ne kadar yararlı olduğunu gösterdi. Çocuklarımızın özgüven duygusunu, sorumluluk alma becerilerini geliştirdi. Öğrenirken eğlenen çocuklarımız sergilemiş oldukları etkinlikler ile okul öncesi eğitimin önemini ailelerine de kanıtlamış oldular. Öğrencilerimizin aileleri ve halkımızda çok olumlu tepkiler aldık. Bu organizasyonda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, öğrenci ailelerine ve çabalarından ötürü tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinlikler öğrencinin kalitesi açısından son derece önemlidir. Bu tür etkinlik bizler var olduğumuz sürece devam edecektir” dedi.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri