Skip to main content

Öğrenciler tatili fırsata çevirdi

Muş Haber Fotoğrafı

  Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek 26. dönem milletvekili genel seçimleri nedeniyle 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazar günlerinin tatil edildiğini açıklamıştı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir günlük resmi tatille birlikte öğrenciler 5 günlük bir tatile kavuştu. Bu süreyi iyi değerlendirmek isteyen öğrencilerin bir kısmı, Muş Halk Kütüphanesi´ne giderek ders çalışmayı tercih ediyor. 08.00-19.00 saatlerinde hizmet veren kütüphanede tatil nedeniyle yoğunluk yaşandığını ve bu durumun memnuniyet verici olduğunu belirten yetkililer: 1970 yılından beri kütüphanemiz hizmet vermekte. Kütüphanede ödünç kitap alma bölümü, internet hizmeti salonu, etüt salonu ve çocuklar için ayrı bir çalışma ve internet salonu bulunuyor. Hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 08.00-19.00 saatleri arasında tüm vatandaşlar yararlanabiliyorlar.

Kütüphanede 40 bin civarında kaynak bulunuyor. Kütüphanede iki haftalığına ödünç alınabilinen kaynakların yanı sıra günlük olarak kütüphane içerisinde faydalanmak şartıyla kullanılabilecek birçok kaynak bulunuyor. Kütüphanemiz 1970 yılında yapılmış olduğundan fiziki ömrünü tamamlamak üzeredir. Yeni binamızın temeli atıldı ve inşaatımız devam ediyor. Yeni binamızın tamamlanmasını bekliyoruz, mevcut binamız okuyucu kitlemizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamamaktadır. Kütüphanemize çok yoğun bir okuyucu kitlesi geliyor.

Etüt salonumuz, bilgisayar salonumuz ve çocuk salonumuz ve yetişkinlerimiz için ödünç kitap servisimiz bulunuyor. Bilgisayar hizmeti alan vatandaşlar arasında araştırma yapanlara yaklaşık 1 saat, sosyal medyayı kullananlara ise 20 dakika kadar zaman tanıyoruz, bu şekilde herkesin bu imkânlardan faydalanmasını sağlıyoruz. Kütüphanemize günlük olarak binlerce okuyucu kitlesi giriş yapıyor.

Bu ziyaretçilerimiz arasında yoğun olarak ilk ve orta dereceli ile üniversite öğrencileri bulunuyor. Kütüphanemiz tüm halkımıza açıktır. Kütüphanemizde 40 bine yakın kaynak bulunuyor, Bakanlığımız vatandaşların taleplerine göre güncel kaynakları kütüphanemize gönderiyor. Kütüphanemiz bu haliyle ilimizin bilgi ve kültür kaynağı olma vasfını sürdürüyor.

Burada aynı anda yaklaşık 3 yüz kişi hizmet alabiliyor açıklamasında bulundular. KPSS´ye hazırlanan ve tatili Muş Halk Kütüphanesi´nde değerlendiren öğrencilerden Ali Işık ise: Kütüphaneye hemen hemen her gün geliyorum. Burada hem internete girebiliyor hem ödünç kitap alabiliyor hem de etüt salonunda ders çalışabiliyorum. Kütüphane ilimiz için gerçekten büyük bir nimet. Bir insanın gelişmişliği ancak okumakla, çalışmakla olur. Bizler de bunun için çalışıyoruz. Evimde sadece bir odada soba yandığı için çalışma ortamım yok. Kütüphanenin bu sıcak ortamında çalıştığım ve istediğim her kaynağı bulabildiğim için çok mutluyum şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri