Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitimi yaygınlaştırmak hedefiyle eğitim yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Koleji, gelecek eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek kampuslarının hazırlıklarını hızla sürdürüyor.

Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitimi yaygınlaştırmak hedefiyle eğitim yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Koleji, gelecek eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek kampuslarının hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Bahçeşehir Kolejinin önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planladığı eğitim yatırımları çerçevesinde açacağı ve anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademelerinin bulunacağı Bahçeşehir Koleji Muş Kampusu 2019-2020 eğitim öğretim yılında açılıyor.

Kolej tanıtım ofisinde düzenlenen basın açıklamasına Bahçeşehir Koleji Muş Kurucusu Serdal Arslan, Kolej Müdürü Bekir Gülsarı, Kurumsal İletişim Yöneticisi Gözde Has ile Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Bahçeşehir Koleji Muş Temsilcisi Serdal Arslan, kolejin Türkiye genelindeki tüm kampuslarında anaokulundan itibaren uyguladığı STEM+A eğitimiyle geleceğe hazır bir nesil yetiştirdiğini söyledi. Bahçeşehir Kolejinin Muş Kampusu’nda öğrenciler için hazırlanan STEM+A Merkezi ve STEM+A eğitim modeli için hazırlanan robotik ve kodlama atölyeleri, fizik, kimya, biyoloji, fen, inovasyon ve deney laboratuarları bulunduğunu dile getiren Serdal Arslan, 17 dönüm alan üzerine inşa edilen Bahçeşehir Koleji Muş Kampusu’nda öğrencilerin, anaokulu için ayrı olmak üzere 2 adet yüzme havuzu, buz pisti, tenis kortu, kapalı ve açık spor salonu, basketbol ve futbol sahası, 3D sinema salonu, kütüphane, görsel sanatlar, müzik, satranç, akıl oyunları, drama ve hobi alanları ile donatılan ayrıcalıklı bir kampusta eğitim göreceğini kaydetti.

17 BİN 500 METREKARE ARSA ÜZERİNE 10 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP BİR KOLEJ
Bahçeşehir Koleji’nin Avrupa’nın en büyüğü olduğunu ve 56 ilde hizmet verdiğini belirten Arslan, kolejin bünyesinde birçok ülkede yabancı dil kursları olduğunun altını çizdi. Muş’taki her çocuğun özel olduğunu vurgulayan Arslan, bu çocukların kaliteli eğitimi hak ettiğini söyledi. 2014 yılında Bahçeşehir kolejini kurmayı hedeflediklerini dile getiren Arslan, “4 yıl önce kararını verdiğimiz koleji açmak için Atatürk Ormanı diye tabir edilen alanda 27 dönüm arsa tahsisi yapıldı. Bu arsada mevzi imar planı uyguladık ve 17 bin 500 metrekare arsa üzerine 10 bin metrekare kapalı alana sahip koleji yaptık. Şu anda kampusumuzda 12 adet laboratuar, 2 adet kapalı yüzme havuzu, 2 adet konferans salonu, 2 adet kapalı spor salonu, sentetik buz pisti gibi birbirinden önemli alanımız mevcut. Kolej için 20 milyon TL yatırım yaptık. Şu anda 40 personelimiz var ve yeni kolejimize de 100 personel daha alarak toplam 140 kişiyi istihdam edeceğiz” diye konuştu. 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi