Skip to main content

MŞÜ’de mezuniyet töreni

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bu yıl 8inci mezunlarını verdi. MŞÜ Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapılan mezuniyet töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan mezuniyet törenine, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üniversitenin idari ve akademik personelleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşması Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü üniversite birincisi Mehtap Balaban tarafından yapıldı. Üniversite birincisi olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Balaban, bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra konuşan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Hocalarınız olarak bizler, verdiğimiz notlarla belki de sizleri üzdük; eksik bıraktığımız bazı hizmetler sebebiyle belki de sükût-ü hayale uğradınız. Her dara düştüğünüzde yanınızda olamadık; belki sizleri Türkiyenin en donanımlı dersliklerinde okutamadık; ancak şuna emin olabilirsiniz ki elimizden gelenin en iyisini yapmak için samimiyetle, ivazsız-garazsız çalıştık. Kurulduğu günden bu yana Muş Alparslan Üniversitesine emek veren her akademisyen her idareci her hizmetli her güvenlikçi, görünen ya da görünmeyen her kahraman, siz çok daha fazla kazanımlar elde edin diye çok çalıştı. Bizler sizlere her zaman yüreğimizi açtık ve kendi hayatlarımızdan çaldığımız vakitleri bola döke sizler için harcadık. Bundan sonraki hayatınızda hangi makam ve mevkide olursanız olunuz; alnınız açık, başınız dik şekilde Muş Alparslan Üniversitesi mezunu olduğunuzu ifade ediniz. Geleceğe dair umutlarımızın adı ve ışığı olan gençler, birkaç yıl önce bu yuvaya nasıl şen-şakrak geldiyseniz, bugün de o şekilde yuvalarınıza dönünüz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz! Hoşça gidiniz, sefalar bulunuz! Allaha emanet olunuz dedi.

Belediye Başkanı Feyat Asya da konuşmasında, gençlerin yaklaşık 4 yıl acı tatlı geçirdikleri hatıraların sonunda bugün mezun olduklarını belirterek, hayata atılmalarında dönüm noktası olan bu mezuniyet sevincini onlarla birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkan Asya konuşmasında, Bugün Muş Alparslan Üniversitesi 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ile 8. mezunlarını veriyor. 2007 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan üniversitemizin kısa bir süre içerisinde bu kadar gelişim sağlaması takdire şayandır. Yaklaşık 9 yıl önce tabela üniversitesi diye çirkin propagandalara maruz kalan Muş Alparslan Üniversitesi, gelişimi ile sayılı üniversiteler arasında yer alarak söylentileri boşa çıkardı. Hükümetimizin başarılı politikası sonucu ilimiz, hasretle beklediği bir kuruma kavuşmuş oldu. Üniversite, Muşun geleceğine yön veren en önemli kurumlardan biridir. Üniversitenin olması demek, Muşun gelişmesi, büyümesi ve yenilenmesi demektir. Her geçen gün başarılı çalışmalar ortaya çıkaran üniversitemizin, toplumun tüm kesimleri ile bütünleşerek bölgemizin bilim, teknoloji ve kültür hayatına katkıda bulunmasını, toplumla işbirliğini güçlendirerek bilgi ve birikimiyle çağdaş bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemesini temenni ederim diye konuştu.

Üniversitenin önemine değinene Başkan Asya, Muş Belediyesi olarak, üniversitemizin yapacağı her projeye, sunacakları her çalışmaya paydaş olmaya hazır olduğumuzu beyan etmek istiyorum. Ortak derdimiz Muş ise, ilimizin kalkınması halkımızın hizmet alması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Göreve başladıktan hemen sonra üniversite öğrencilerimizin özellikle ulaşım konusundaki sıkıntısını gidermek için mücadele ettik. Allaha şükürler olsun ki imkansız denilen havuz ve kartlı sistem uygulamasını başlatarak öğrencilerimizin ulaşım sorununu ortadan kaldırdık. Yerel yöneticiler olarak sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu anlayışla sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Kendinize bir hedef belirleyerek girmiş olduğunuz bu yolu mezuniyetiniz ile sonlandırdınız. Ancak hayat sizler için yeni başlıyor. Temennim odur ki bundan sonraki hayatınızda ülkesine, memleketine ve milletine faydalı hizmetler yapan bireyler olarak başarılı çalışmalara imza atarsınız. Bu vesile ile mezun olan kardeşlerimi tebrik eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim ifadelerini kullandı.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de katılımcıların Ramazan ayını tebrik ederek yaptığı konuşmada, öğrencilerin burada aldıkları eğitim sonucunda elde ettikleri ile faydalı birer birey olmalarını temennisinde bulundu.

Son olarak konuşan Vali Seddar Yavuz, Bugün sizlerle birlikte bu sevinci yaşamaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. İnsan hayatında önemli dönümler var. Örneğin Ortaokuldan liseye geçiş veya liseden üniversiteye geçiş gibi. Bunlar insan için çok önemli geçişler ve ciddi buhranlar oluşturuyor. Bu buhranlar hem bireyi hem de aileleri etkiliyor. Aileler çocuklarının başarılı olmaları için onları üniversiteye gönderirler. Mezun olduktan sonra iyi bir iş ve iyi bir eş sahibi olarak hayatlarına devam etmelerini beklerler. Tabi mezun olunduktan sonra problemlerle yüzleşmeler başlıyor dedi.

Biz, insanlığa faydalı olacak bir kurgu kurmalıyız diyen Vali Yavuz, İyilik yapan insanların daha sakin bir hayat geçirdiğini görüyoruz. Aynı şekilde kötülük yapan ya da insanlara zarar veren insanların da huzursuz olduğunu görüyoruz. Bu bakımdan insan iyilik yapmak üzere kurgulanmıştır. Bu anlayışı sürdürebilmek umudu ile üniversitemize emek veren tüm rektörlerimizi ve hocalarımızı tebrik eder, mezun olan öğrencilerimizi kutlar ve başarılarının devamını dilerim şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Muş Alparslan Üniversitesi bünyesindeki bölüm ve programlarda ilk üçe giren öğrencilere başarı belgesi ve ödülleri verildi. Mezuniyet töreni protokol üyeleri ile öğrencilerin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…