Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, kampus alanında tüm hızıyla süren altyapı çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Üniversite kampus alanında yeni bir giriş kapısı çalışmalarını başlatıldı. Yerleşkede yapılan üst ve alt yapı çalışmaları hakkında bilgi alan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ilgili birim yetkililerinden bilgi aldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Polat, Kulp karayolu ayrımından Üniversitemiz yerleşkesine ayrılan ve girişi sağlayan 2 kilometrelik yola ek olarak geliştirilen proje ile üniversitemize yeni bir giriş ve giriş kapısı yapılacak dedi.

Yapılacak olan yeni giriş kapısının kara yolları standartlarında olacağını kaydeden Rektör Polat, Toplam 700 metre uzunluğa sahip olacak olan yol ile üniversitemiz sadece yeni bir girişe kavuşmayacak aynı zamanda trafik yoğunluğunu azaltacak bir ışıklı kavşağa da sahip olacak. Karayolları standartlarında yapılacak olan yolda park cepleri, otobüs durakları ve kaldırımlar düzenlenecek, ayrıca üniversiteye dışarıdan gelen araçlarla ilgili park sorunları da çözümlenmiş olacak ifadelerini kullandı.

Karayolları ve Üniversite arasında protokol imzalanacağını vurgulayan Rektör Polat, Projenin toplam maliyeti 3,5 milyon TL olup, proje çizimi, yapım işinin kontrollüğü ve tüm alt ve üst yapının yapım maliyetleri Karayolları 11. Bölge müdürlüğü ve üniversitemiz arasında yapılan protokol neticesinde Karayolları tarafından karşılanacaktır şeklinde konuştu.

Muş Manşet Gazetesi