Skip to main content

MEB sonuçları açıkladı

Muş Haber Fotoğrafı

    Hedeflediği okulda ortaöğretimini sürdürmek isteyen öğrencileri yakından ilgilendiren Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirme sonuçları açıklandı. Daha önce 12 Ağustos´ta açıklanacağı belirtilen sonuçlarla ilgili bir açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sonuçların daha erken açıklanacağını ifade etmişti.

Sekizinci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavları ile oluşan Yerleştirmeye Esas Puan´a (YEP) göre öğrenci alan devlet liselerine yerleştirme sonuçları belli oldu. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, www.meb.gov.tr, oges.meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr adreslerinden, T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuçlarını öğrenebilecekler. Nakil İşlemleri Açıklanan 2016 TEOG tercih yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler için nakil yolu 2. şans olacak.

15 Ağustos´ta boş kontenjanların ilan edilmesinin ardından lise nakil işlemleri, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, ikinci nakil başvuruları 22-26 Ağustos´ta, 3. nakil başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Bu esas nakil işlemleri sırasında tüm öğrenciler nakil isteği yapabilecekler. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucunda okulunu değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak.

Öğrenciler nakil için 3 tercih hakkında bulunabilecekler ve her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yapılacak yerleştirmeye esas nakillerde il veya ilçe sınırlaması bulunmazken isteyen öğrenciler nakil başvurusu yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Yerleştirmeye Esas Nakil Sonuçları Yapılan ortak sınavlar sonucunda 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin yerleştirmeye esas puanları ve tercihleri doğrultusunda işlem gerçekleştirildi. 15-19 Ağustos, 22-26 Ağustos, 29 Ağustos-2 Eylül 2016´da yapılabilecek yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecek.

Öğrenciler bu kapsamda yapacakları 3 tercihi ortaokul müdürlüğünde onaylatabilecekler. Tercihlerin yapılmasının ardından nakiller yerleştirme puanı üstünlüğüne göre merkezi olarak gerçekleştirilecek. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 22 Ağustos, 29 Ağustos ve 5 Eylül 2016 tarihlerinde ilan edilecek.

Kayıtlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Yapılacak TEOG yerleştirme tercihi yapan tüm öğrencilerin ortaöğretime yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) üstünlüğü, esas alınarak yapılacak. Yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemleri 9-15 Ağustos 2016, 19-23 Ağustos 2016, 26-31 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Merkezi olarak yapılacak yerleştirmelerin ardından öğrencilerin kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.

Ders Zili 19 Eylül´de Çalıyor 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 19 Eylül´de başlayacak. Okulların açılışına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı´ndan yapılan açıklamada: Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz denildi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri