MUŞ`UN VARTO İLÇESİNDE, VARTO KAYMAKAMI ERKAN KAÇMAZ VE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ YALÇIN SÜNE, VARTO ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PANSİYONUNDA KALAN ÖĞRENCİLERLE PANSİYONUN YEMEKHANESİNDE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ.

Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz yaptığı açıklamada “Bu gün Milli eğitim müdürümüz Yalçın süne ile beraber Varto Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda bulunan öğrencilerimizle iftarımız açtık, onlarla sohbet etme fırsatımız oldu, her daim onların yanında olduğumuzu bilmelerini istedik”. Sohbet ortamında geçen iftar yemeğinde Kaçmaz, Bizler, sizler için buradayız, sizin kaldığınız bu ortamı güzelleştirmek, aile ortamı haline getirmek bizim görevimiz ancak sizlerden beklentimiz ise derslerinize çok çalışıp vatanına, milletine ve devletine faydalı birer genç olmanızdır. Dedi

Öğrencilerden pansiyonda zorlukla karşılaşıp karşılaşmadıklarını, pansiyonun temizliği, düzeni ve pansiyonda çıkan yemekler ile ilgili sıkıntıları olup olmadığı konusunda bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne, “Devlet imkanlarını siz öğrencilere seferber etmektedir. Hepimiz sizler için buradayız. Siz öğrencilerin görevi ders çalışmak. Sağlıklı her Müslüman oruç tutması gerekir Umulur ki Allah oruç sayesinde bizleri bağışlar. Sağlık ve sıhhat içinde nice ramazanlar diliyorum” dedi. 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi