Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından ilk defa bir “Bilim Şenliği” düzenlendi…  Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu’nda düzenlenen ‘Bilim Şenliği’nde öğrencilerin birbirinden ilginç çalışmaları sergilendi. Öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden ilginç araç ve gereçlere yoğun bir ilgi vardı. 

Programın açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü İlham Bayraktar, şenliğin amacını, eğitimin niteliğini yükseltmek ve proje kültürünü yaymak olduğunu ifade etti. Bayraktar, “Hedefimiz, öğrencilerin proje üretmelerini, araştırma yapmalarını, kendilerini geliştirirken yeni bilgilere ulaşmalarını sağlamak. Ayrıca ilerde yapacakları çalışmalar için bir yöntem edinmeleri de bu çalışmaların diğer bir amacı.Bizim dileğimiz bu çalışmaların sürdürülmesi ve şenliğimizin uluslararası boyuta taşınması” diye konuştu. 

Geliştirdikleri projeleri ziyaretçilerin beğenisine sunan genç beyinlerin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Açılışın ardından öğrenciler, bekledikleri standları ziyaret eden vatandaşları çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Haber: Emrullah Özbey NULL