2006/2007 eğitim öğretim yılı ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da yarın başlıyor. İlk ve Orta dereceli okullarda başlayacak olan eğitim öğretim yılının ilk haftasında diğer illerde olduğu gibi Muş’ta da ‘İlköğretim Haftası etkinlikleri’ gerçekleştirilecek.

2006/2007 eğitim öğretim yılı başlangıcı ve ilköğretim haftası etkinlikleri konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yazılı bir program yayınladı. Yayınlanan programda yapılacak tüm etkinlikler ve etkinliklere katılacak okulların görevleri belirtildi.
2006/2007 eğitim öğretim yılının başlıyor olması ve ilköğretim haftası etkinlik programının ilk gününde şu faaliyetler gerçekleşecek.
18 Eylül 2006 Pazartesi günü saat 10:00’da Vali İbrahim ÖZÇİMEN, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Murat AYDIN, Belediye Başkanı Necmettin DEDE, Vali Yardımcıları, Milli Eğitim Müdürü İlhami BAYRAKTAR. Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlköğretim Müfettişleri tüm İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında görevli Okul Müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kurum Müdürleri, her tür derecedeki okullarda 4 öğretmen ile Bayrak ve Flamaları taşıyan öğrenciler Çelenk Koyma Törenine katılmak üzere Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde hazır bulunacaklar.
Çelenk tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumları adına Milli Eğitim Müdürlüğünce Atatürk Anıtına bırakılacak.
Tüm Okullar Bayrak ve Flamaları taşıyacak öğrencilerle çelenk törenine gelirken, Muş Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi, İmam-Hatip Lisesi, Anadolu Lisesi, Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi, Fen Lisesi, Cumhuriyet Lisesi, Anadolu Öğretmen lisesi, Vali adil yazar İlköğretim Okulu, M.E. V. Fatih İlköğretim Okulu, Yavuz selim İlköğretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Eko İnşaat İlköğretim Okulu Bayrak, Flama ve 20’şer kişilik öğrenci grupları ile saat 09:30’da Vilayet önündeki tören alanında hazır bulunacaklar. 20 ‘şer kişilik öğrenci gruplarıyla çelenk törenine katılacaklar.
Tüm İlköğretim ve ortaöğretim öğretmenlerim temsilen her okuldan 2 bay 2 bayan olmak üzere 4 öğretmen görevlendirilecektir. Bu öğretmenler hem çelenk sunma töreninde, hem de ilköğretim haftası kutlama programında, programın kutlanacağı okulda kendi okullarını temsil edecekler.
Çelenk sunulmasından sonra 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak. Akabinde öğrenci grupları ile katılımcılar tarafından topluca İstiklâl Marşı okunacak. Çelenk sunulmasıyla İstiklâl Marşı Okutulması 100. Yıl Zafer İ.Ö.O. Müdür Yardımcısı Seyfettin YAMAN tarafından icra edilecek.
İstiklâl Marşı kaseti, kasetçalar ve ses yayın cihazının Halk Eğitim Merkezi ve Müdürlüğünce temin edilecek. Konuyla ilgili teknik eleman olarak Kazım ÇELİK görevlendirilecek.
İstiklâl Marşı okunması esnasında Anıt önündeki göndere Muş Lisesi müdürlüğünce görevlendirilecek bir öğrenci tarafından Bayrak çekilecek.
Anıt önündeki törenden sonra katılımcılar, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte programın yapılacağı Saat 10:30’da 100. Yıl Zafer İlköğretim Müdürlüğüne gidilecek.

100. Yıl Zafer İlköğretim Müdürlüğünde yapılacak programın yanı sıra çeşitli okullardan öğretmen ve öğrenciler, Vali, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanını ziyaret edecekler. Haber: Emrullah Özbey NULL