Bu yıl yeni açılan binada eğitim öğretime devam eden 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının iate duvarı olmaması nedeniyle tehlike altında. Yanı başlarından geçen oto yola 50 metre uzakta bulunan okulda eğitim öğretim gören öğrenciler her gün yolu adeta ölümle yüz yüze geliyor.

Fatih İlköğretim Okulu için yapılan ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Okulu tarafından kullanılan okulun iate duvarlarının bulunmaması öğrencileri tehlike altında bırakıyor. Öğrenciler iate duvarı ve çevre düzenlemesi bulunmayan okula gitmek için her gün Muş Bitlis karayolunu da geçmek zorunda kalıyorlar. Okul bahçesinin duvarları olmadığı için çocuklar kontrolsüz bir şeklide yola bilinçsiz bir şekilde yaklaşıyorlar. Yola 50 metre uzaklıkta bulunan okuldaki öğrenciler yoldan çıkacak bir aracın çarpması ile her gün burun buruna geliyorlar.

 
Çevre düzenlemesi yapılmadan açıldı
 
Bu yıl 450 öğrencisi ile çevre düzenlemesi tamamlanmadan eğitim ve öğretime açıldı. 450 öğrencinin birçoğu ise ne bir trafik işaretinin bulunduğu, ne de bir trafik ışığının olduğu kara yolunu her gün kontrolsüz bir şekilde geçiyorlar. Birçok veli işini akşam saatlerinde okula gelerek çocuklarını alıyorlar. Velisi gelmeyen öğrenciler ise araçların sürat içinde seyrettikleri kara yolunu tek başına geçmek zorunda kalıyorlar.
 
Veliler Kızgın
 
Okul velileri okulun çevre düzenlemesinin yapılmamasına sitem ediyorlar. Veliler “çocuklarımız okul bahçe duvarının bulunmadığı bir yerde eğitim görüyorlar. Okulun yanından bir kara yolu geçiyor. Bir aracın yoldan çıkması halinde okul bahçesinde bulunan çocukları tehlikeye sokması hayal değil. Bunun yanında bir çok okulun bahçesi düzenlenmiş şekilde. Fakat bizim çocuklarımızın eğitim gördükleri okulun bahçesinin bir metre karesi bile düzenlenmiş şekilde değil. Yağmur yağdığında her yer çamur oluyor. Biz veliler olarak okulun bahçe duvarının ve bahçe düzenlemesinin bir an önce yapılmasını istiyoruz” dediler.
 
Elimizden Gelen Desteği Veririz
 

Okulda öğrencisi bulunan Veliler “okulun iate duvarının ve bahçe düzenlemesinin yapılması için okul aile birliği ve velileri olarak destek vermeye hazırız. Çocuklarımızın güven ve huzur içinde eğitim almalarını istiyoruz. Bunu için her türlü desteği, yapılacak olan çalışmaya öncülük yapmaya hazırız” diye konuştular. HABER49 NULL