Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu’nda hafta sonlarında düzenlenen kurslar öğrencilerden ilgi görürken, eğitimdeki başarı grafiğinin yükseltilmesi içinde önemli bir faaliyet olarak dikkatleri çekiyor 

Muş’ta eğitim ve öğretim alanında başarının yakalanması için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hummalı bir çalışma sürdürülürken, Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu’ndaki kurslar sürdürülen çalışmaların önemini gözler önüne seriyor.
Muş’ta Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu’nda hafta sonlarında düzenlenen kurslar öğrencilerden ilgi görürken, eğitimdeki başarı grafiğinin yükseltilmesi içinde önemli bir faaliyet olarak dikkatleri çekiyor. Okul Müdürü Murat Taşdemir ile Rehberlik Öğretmeni Ali Yüce’nin organize ettiği ve okul öğretmenlerinin de hiçbir ücret talep etmeden destek verdikleri kurslar eğitim alanında takdir edilecek bir uygulama olarak ön plana çıkıyor.
Derslerinde eksik konuları olan veya başarı grafiği düşük olan öğrencileri telafi eğitimine tabi tutan gönüllü öğretmenler, başarılı öğrencilere de ekstra kurslar vererek önemli başarıların sağlanmasına katkı sağlıyorlar. Her hafta Cumartesi günü düzenlenen kursların eğitim ve öğretim yılının ilk döneminden itibaren sürdürüldüğünü kaydeden Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu Müdürü Murat Taşdemir, okullarının başarısının kısa süre içerisinde gözle görülür ölçüde artacağını düşündüklerini söyledi. Taşdemir, “6-7- ve 8’inci sınıflara SBS kurslarına yönelik hazırlık kursuna tabi tutuyoruz. 1’nci sınıflarda okuma yazma güçlüğü çeken öğrencilerimize yine kurs verilmektedir. Hafta içinde dershaneye giden öğrencilerimize yine gönüllü öğretmenlerimiz tarafından hafta sonunda Türkçe, Matematik ve Fen kursları verilmektedir. Yine hafta içinde öğrencilerimize İngilizce kursları düzenliyoruz. Nakil yolu ile okulumuza gelen öğrencilerimize sınıf öğretmenlerimiz tarafından yetiştirici çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca dershaneye giden öğrencilerimizin takibini de dikkatli bir şekilde yapıyoruz. Kursa katılan öğrencilerimize bolca kaynak sağlayıp imkan sunuyoruz. Bu kurslar idealist öğretmenlerimizin öğretmenlik mesleğine yakışır şekilde çalışmaları ile gerçekleştiriliyor” dedi.
Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu’nda düzenlenen kurslarda incelemelerde bulunan Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, eğitim alanında başarının arttırılması için çalışmaların hummalı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Hafta sonunda Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulunan ve öğrencilerle öğretmenlerle bir araya gelen Bayraktar, “Eğitim alanında başarı grafiğini arttırmak ve Muş’u yurt genelinde üst sıralara taşımak için okullarımızda telafi çalışmaları yapıyoruz. Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulumuz da bu uygulama biraz daha kapsamlı bir şekilde uygulanıyor. Burada geri kalan öğrencilere telafi kursu verilirken başarılı öğrencilerin önünü kapatmamak için onlara da ayrı bir kurs veriliyor. Okul genelindeki öğrenciler, öğretmenlerinin tespitlerine göre hafta sonu oluşturulan sınıflarda bir araya toplanarak kapasitelerine göre ek eğitim alma imkanı buluyorlar” dedi.
 Muşun Sesi Gazetesi