Skip to main content

Her Akşam sınavdalar

Muş Haber Fotoğrafı

Alparslan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencileri, akşamları deneme sınavları yaparak, bölgenin en iyisi olmaya çalışıyorlar. Okul Müdürü Mehmet Güneş, gece geç saatlere kadar öğrencilerinin dersleriyle ilgilenerek, örnek Okul Müdürü olma ünvanını koruyor.
 
Alparslan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO), örnek okul olmaya devam ediyor. Okul Müdürü ve öğretmenlerinin, öğrencilere şefkatle yaklaşması, tüm sorunlarıyla birebir ilgilenmeleri dikkat çekiyor. Örnek Okul Müdürü olarak gösterilen Mehmet Güneş, gece ve hafta sonlarını da okulda öğrencileriyle ilgilenerek geçiriyor. Hemen hemen her akşam deneme sınavlarına tabi tutulan öğrenciler, bölgede en iyi olma peşindeler.
 
“BİZLER ŞANSLIYIZ”
Alparslan YİBO’da öğrenim gören 350 civarındaki öğrenci, kendilerini şanslı olarak görüyorlar. Tüm ihtiyaçlarının okul tarafından karşılandığını söyleyen öğrenciler, evlerinde bu imkanları bulamadıklarını da dile getiriyorlar. Hastalandıklarında hemen tedavilerinin yapıldığını, cenazeleri olduğunda okul tarafından köylerine götürüldüğünü söyleyen öğrenciler, okulda 24 saat sıcak suyun bulunduğunu, yemeklerinin temiz ve güzel olduğunu, kıyafetlerin okul tarafından karşılandığını, okulun adeta evleri olduğunu söyleyerek, bu konuda kendilerini çok şanslı hissettiklerini dile getirdiler. Öğrenciler: “Bizler kendimizi şanslı görüyoruz. Okul Müdürümüz bize baba şefkatiyle yaklaşıyor. Her türlü sorunumuzla bizzat kendisi ilgileniyor. Okul öğretmenlerimiz de öyle. Hastalansak bizi hastaneye götürüyorlar. Cenazemiz olsa kendi imkanlarıyla bizleri köylerimize götürüyorlar. Kıyafetlerimizi veriyorlar, yemekhanede bizler yemeğe başlamadan önce öğretmenlerimiz yemeklerin tadına bakıyorlar, eğer beğenmezlerse bize o yemeği yedirmiyorlar. Okulumuzda 24 saat sıcak su var. Temizlik yönünden hiç sıkıntı çekmiyoruz” dediler. Okul Müdürü Mehmet Güneş: “Öğrencilerimize kendi evlatlarımız gibi bakıyoruz. Ben de yatılı okulda okudum. Bu nedenle öğrencileri çok iyi anlıyorum. Hepsi bizim evladımız. Onların başı ağırsa, kendi evladımın başı ağrıyor gibi ilgileniyorum. Aynı şekilde okul öğretmenleri de öğrencilere karşı çok ilgililer. Öğrencilerimizin her türlü sorunlarıyla bire bir ilgileniyoruz. Aileleriyle sürekli iletişim halindeyiz” dedi.
 
“SINAVLAR BAŞARIMIZI ARTIRIYOR”
Alparslan YİBO’de neredeyse her akşam deneme sınavı yapılıyor. Sınavlardan oldukça memnun olan öğrenciler, sınavların başarılarını artırdığını, sınavların kendileri için de tecrübe olduğuna değinerek: “Sık sık deneme sınavı yapıyoruz. Sınavlar bizlerin başarısını artırıyor. Hem de tecrübe kazanıyoruz. Sınav bir türlü yarış olduğundan, herkes iyi şekilde hazırlanıyor” dediler. Alparslan YİBO’da yapılan deneme sınavlarında, sınıflarda öğretmen olmamasına rağmen, sınıflarda hiç ses çıkmaması, öğrencilerin tamamen sınava konsantre olmaları dikkat çekti. Sıklıkla yapılan deneme sınavlarında, ilk 3’e girenlere, Okul Müdürü Mehmet Güneş tarafından ödül veriliyor. Ödülün, öğrencilerin başarısını daha da artıracağını söyleyen Güneş, öğrencilere kitap, kıyafet ve sair gibi ödüller verdiklerini söyledi. Mehmet Güneş: “Deneme sınavlarında sınıflarda öğretmen bulunmuyor. Öğrenciler kendi kendilerine sınav oluyorlar. Biz sadece sınav kağıtlarını topluyoruz. Sınav yapılan sınıflarda, kesinlikle hiç kimse birbiriyle konuşmuyor. Sınıftan hiç ses çıkmıyor. Bütün öğrenciler sınava konsantre oluyorlar. Böyle olunca da, öğrencilerin başarı oranı da çok artıyor. Sınavlarda ilk 3’e gören öğrencileri ödüllendiriyoruz. Bu da öğrencileri daha da hırslandırıyor” dedi.
 Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri