Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün öncülüğünde düzenlenen “Genç Sada Kur’an-ı kerimi güzel okuma yarışması, Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması”nda Farabi imam hatip ortaokulu 3 dalda en yüksek puanları alarak il birincisi oldu .
Kuran-i kerimi güzel okuma yarışması il birincisi Farabi imam hatip ortaokulundan Yasin Çiçek, Ezanı Güzel Okuma yarışması il birincisi Farabi imam hatip ortaokulundan Mehmet Salih Türk, Hafızlık Yarışması il birincisi ise Farabi imam hatip ortaokulundan Yüksel Aksay oldu.
İl geneli yapılan yarışmalarda 3 dalda üç İl birinciliğini göğüsleyen Farabi imam hatip ortaokulu müdürü İsmail Arslan “Milli Eğitimin genel amaçları doğrultusunda Kuran-ı Kerim ve meslek dersleri öğrenimini desteklemek, öğrencilerin mesleki yeterliklerini artırmak amacıyla sosyal ve kültürel gelişmeleri amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma, Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışmalarında il birinciliklerini Alan Öğrenci kardeşlerimizi VE bu öğrencileri yarışmalara hazırlayan Tuncay Mergen Hocamızı tebrik ediyorum. Bu yarışmalar öncelikle il düzeyinde gerçekleştirilmektedir. İllerde birinci olan öğrenciler bölge finallerine katılmayı hak kazanmaktadır. Bölgelerinde birinci olan öğrenciler ise Türkiye finallerinde bölgelerini temsil etmektedir, İnşallah bölge ve sonrasında Türkiye finalinde de başarılı oluruz emeği gecen herkese teşekkür ediyorum öğrencilerimizin de yolları açık olur inşallah ” dedi.
 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi