Endüstri Meslek Lisesi’nin, geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlemiş olduğu Okul Aile Birliği toplantısına ilgi büyük oldu. Endüstri Meslek Lisesi’nin, geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlediği Okul Aile Birliği toplantısına veliler büyük ilgi gösterdi.

Tamamen dolan salonda oturacak yer bulamayan veliler, programı ayakta izlemek zorunda kaldılar. Endüstri Meslek Lisesi bir uygulama başlatarak, öğrenci velilerine cep telefonlarına mesajla, Okul Aile Birliği toplantısını duyurdu. Bu uygulamayla, toplantıdan tüm velilerin haberdar olduğu gözlendi. Toplantıdan haberdar olan veliler ise, salonu tıka basa doldurdu. Toplantı salonunda bayan velilerin de çoğunlukta olması dikkatleri çekti. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra konuşma yapan Okul Müdürü Şehmus Yentür şunları söyledi; “ Sizlerin artık eğitimin önemini kavradığınıza inanıyorum. Bir ülkenin kalkınmasında eğitimin önemi tartışma götürmez bir gerçektir. Eğitim, kişileri başarıya, toplumları ilerlemeye götüren en önemli araçtır. Eğitim, artık bir ülkenin kalkınmasında ekonominin de üstünde bir unsurdur. Kim ne derse desin, eğitim, ekmek gibi, su gibi zorunlu bir ihtiyaçtır. Uluslar, gerçek değerini eğitimle gösterir, bağımsızlıklarını eğitimle devam ettirebilirler. Eğitim demek, özgürlük demek, bilim demek, teknoloji demektir. Bütün bunları sağlayacak olan da öncelikle okullardır. Okullar sizin sıcak bir yuva olduğu kadar, aynı zamanda en iyi eğitim yuvalarıdır. Çünkü, okullar sevgiyi, saygıyı, insanlığa hizmeti, millete ve memlekete sevgiyi öğretir” dedi. Okul Müdürünün konuşmasından sonra, Okul Aile Birliği Temsilcisi Özcan Yetkiner’de bir konuşma yaparak, eğitimin ve eğitimde velilerin katkısını vurguladı. Daha sonra sınıflarda, öğrenci velileri, öğrencilerin durumu hakkında bilgilendirildi.

VELİLER SALONLARI DOLDURUYOR

Öte yandan Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu da hafta sonu veli toplantısı yapan okullar arasında. Velilerin cep telefonlarına gönderilen toplantı mesajı işe yaradı. Yapılan toplantıya veliler akın edince salonda oturacak yer kalmadı. Okul Müdürünün konuşmasının ardından yeni okul aile birliği seçimi yapıldı. Üye seçiminin ardından veliler öğrencileri hakkında bilgi almak için sınıflara geçtiler. Muş Ovası

 NULL