Skip to main content

Eğitime önemli yatırımlar yapıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Vali Seddar Yavuz başkanlığında okul kurum müdürleri ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. Gerçekleşen toplantıya; Vali Yavuz´un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan tarafından yapıldı. TEOG Ortalaması Arttı´ İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, şöyle konuştu: Sayın valim, 2015-2016 yılında özellikle siz ilimize gelmeniz ile birlikte huzur ortamının sağlanması sebebi ile çok verimli yıl geçirdik. Bu konuda eğitim camiası adına size şükranlarımı sunuyorum. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum, çok verimli bir yıl geçirdiler.

Türkiye TEOG ortalaması yüzde 2,18 artarken, ilimizde ise yüzde 3.18 arttı. Dolayısıyla 2015 yılındaki Türkiye ortalaması ile aradaki fark yüzde 4,57 iken, 2016 yılında yüzde 3,59´a düştü. Bu anlamda akademik olarak da başarılı bir yıl geçirdik. Özelikle sizin himayenizde kariyer günleri düzenledik.

Üniversiteden hocalarımız, yurtlarımıza, pansiyonlarımıza teşrif ettiler. Bu senede kariyer günlerimize devam edeceğiz. Hem akademi hem de kültürel olarak çalışmalarımız devam edecek. Aldığımız maaşı aldığımız nefesi hak etmenin çabasındayız Muş Valisi Seddar Yavuz ise, tüm milletlerin eğitim üzerine kafa yorduğunu dile getirdi. Yavuz, Sizler sadece bir insana şekil vermekle kalmıyorsunuz, bir milletin geleceğine de şekil veriyorsunuz.

Ve uluslararası rekabette belirliyorsunuz. O açıdan eğitim sadece, ülkemizde ve dünyada stratejik bir alana sahiptir. Çünkü tüm milletler, tüm devletler, eğitim sistemleri üzerinde kafa yoruyor. Bu alanda nasıl değişikler yapacaklarını, geleceklerini nasıl şekillendireceklerine karar vermek üzere yoğun bir çalışma içerisine giriyorlar. Bizde dünyadaki son evrensel imparatorluğun sahibi olarak, yaşadığımız 150 yıllık sıkıntılı süreçten sonra yeni baştan bir çıkışa geçecek.

Balkanlardaki parçalama ve oradaki kan ve gözyaşı hepimizin malumu. Kan ve gözyaşı artık sınırlarımıza dayandı diye konuştu. Herkesi Dinliyorum´ Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: Biz lidere göre; şekil alan bir toplumuz bu ayıplanacak bir şey değil. Her toplumun kendi karakteristliği var.

O yüzden sizler, birer lidersiniz. Sizlere çeşitli sayıda öğrenci teslim ediyoruz. Sizlerin kendini iyi yetiştirmesi donanımlı hale getirmesi gerek öğretmen arkadaşlarımızı, gerek öğrencilerimizi motive edebilmek için örnek bir şahsiyet olmanız fevkalade önemli. Sizlere liderlikle ilgili bir takım kitapların dağıtılmasın doğru buluyorum. Kurum müdürlerimize bir takım kitaplar dağıttım.

Bunu devam ettirmek istiyorum. Yöneticilik artık yeterli gelmiyor bize, liderlik fevkalade önemli bir hale geldi. Neden böyle oldu? Çünkü yasal yetkiler yetmiyor, bütün kanunların sizin elinizde olması, bu yetkiyi size vermesi, sizin bu yetkiyi kullanabilmeniz anlamına gelmez. Çok karmaşık çok kompleksi bir dünyada yaşıyoruz. Herkes herkesin işine karışıyor. Artık yönetişim denen bir kavram var. Bu ilin valisi benim, ama benim paydaşlarım var. Tek başıma yönetmiyorum bu şehri. Herkesi dinliyorum ama doğru bildiğimi yapıyorum. Bu ayrı bir şey. Kamu yöneticisi iseniz, herkes sana hesap sorar. Hesapta sormalı. Sizler hesap vermelisiniz. Ben hesap vermeliyim, hesap vermeyen bir yöneticilik kabul edilebilir bir durum değil. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri