Skip to main content

Eğitim gönüllüleri okul boyadı

Muş Haber Fotoğrafı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen ödenek çerçevesinde ilin boya ihtiyacı olan okullarının yardımına, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muş Gençlik Merkezi yetkili ve çalışanları koşuyor. Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere daha sağlıklı bir okul ortamı sunmak için kolları sıvayan kurum personelleri, boya ihtiyacı olan okulların duvarlarını boyuyor, aynı zamanda öğrencilere kırtasiye ve spor malzemeleri hediye ediyorlar. Bu çalışmalar kapsamında özellikle ücra köy okullarına yardımlar yapılırken bazı okulların öğrenci sıra ve masalarının onarımları da yapılıyor. İlimizde sporun merkezi olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile spordan sanata, eğitimden meslek edinmeye kadar birçok alanda topluma hizmet veren Muş Gençlik Merkezi, bakanlık destekli projeleri ile büyük bir takdiri hak ediyor.

Eğitimde kalitenin artırılması, öğrenci ve öğretmenlerin daha iyi imkânlarda eğitim hayatlarına devam edebilmeleri amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş ve Muş Gençlik Merkezi gençlik liderleri, Hasköy İlçesine bağlı Umurca İlköğretim Okulunu ziyaret ettiler. Okul idareci ve öğretmenleri tarafından karşılanan Kartal, Karataş ve gençlik liderleri, bir süre sohbet ettikten sonra çalışmalarına başladılar. Dış cephesi oldukça yıpranan okulu yepyeni bir görünüme kavuşturmak için ilk olarak boyalarını hazırlayan gençlik liderleri, ardından duvarların traşlama işlemini yaptılar. Daha sonra duvarların boyama işlemlerini yapan liderler, çalışmaların sonunda okulun çok daha sağlıklı ve modern bir görünüme kavuşmasını sağladılar. Boyama işlemlerinin sona ermesinin ardından sınıflara geçerek öğrencileri ziyaret eden Kartal, Karataş ve gençlik liderleri, öğrencilere kırtasiye ve spor malzemeleri hediye ettiler. Okullarına yapılan ziyaret ve yardımlar dolayısıyla mutlulukları gözlerinden okunan öğrencilerin bu mutlulukları, hediyelerini almalarının ardından bir kat daha arttı. Minik öğrenciler, yapılan yardımlar dolayısıyla kurum yetkili ve personellerine teşekkür ettiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Umurca İlköğretim Okuluna yapılan yardım ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Muş Gençlik Merkezi bünyesinde eğitime katkı sunmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Kartal, bu çalışmaların Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendiğini belirtti. Amaçlarının tamamen eğitime katkı sunmak olduğunu vurgulayan Kartal: Malumunuz Gençlik ve Spor Bakanlığı alt bünyesinde bulunan Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim Araştırma Genel Müdürlüğü veya Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü çerçevesinde Gençlik Merkezi bünyesinde bazı projeler yapıyoruz. Bu projeler tamamıyla topluma yönelik projelerimizdir. Amaç burada topluma eğitim olur sportif olur sosyal olur bu konularda topluma katkı sağlamak. İşte bu kapsamda Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi olarak köylerimizdeki okulların, özellikle ücra köylerdeki okulların ihtiyaçlarını karınca kararınca gidermeye çalışıyoruz ifadelerini kullandı.

İhtiyaç sahibi okulların yardımına koşarak geleceğin emanetçisi olan minik öğrencilere daha kaliteli bir eğitim ortamı yaratmayı amaçladıklarını dile getirerek konuşmasını sürdüren Kartal: Bugün de Hasköy İlçemizin Umurca Köyündeyiz. Gördüğünüz gibi okulumuzun dış görünüşü, fiziki durumu çok da iyi değil. Ama tabi ki devletimiz büyük bir devlet, her yere eli ulaşıyor. Bizde bu konuda devlet adına çalışıyoruz. Bizim amacımız buradaki çocukların en iyi ortamda eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri. Bu kapsamda dün merkeze bağlı Ziyaret Köyündeydik. Oradaki hem ilkokul hem de ilkokulu arkadaşlarımız 3, 4 gün boyunca boya ve badanadan geçirdiler. Sıralarını değiştirdik, onardık. Sportif ve kırtasiye malzemesi dağıttık onlara. Bugünde buradayız. Aynı zamanda sportif malzeme ve kırtasiye malzemesi de getirdik, bunları çocuklarımıza sunacağız. Amaç burada çocukların eğitim ve öğretimlerine iyi bir şekilde devam etmeleri ve vatanına, milletine bağlı, sağlıklı birer nefer olarak yetişmeleri. Bu çocuklar bizim her şeyimiz. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu çocuklara biz devlet, millet olarak katkı sağlayacağız ki yarın öbürgün bu çocuklarımız büyüklerinde kendi memleketlerine, vatanlarına sağlıklı bireyler olarak hizmet etsinler. Burada katkı sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanlığına, çalışanlarına, Gençlik Merkezi müdürümüze ve gençlik lideri arkadaşlarımıza, herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Eğitime yönelik yürütülen çalışmalara ilişkin görüşlerini aldığımız Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş ise: Gençlik Merkezimin gençlik liderleri ile birlikte ihtiyaç sahibi olan köy okullarımızın boya, kırtasiye, spor malzemeleri ihtiyaçlarını Gençlik Merkezimiz de topladığımız malzemeleri getirerek karşılıyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi okullarımıza, hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin mutlu olmasını sağlamak için yardımcı oluyoruz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri