Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda düzenlenen mezuniyet töreninde 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında okul birincisi seçilen Fırat Timurtaş “Onur Belgesi” ile ödüllendirildi. Muş Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 2007-08 Eğitim Öğretim yılı Münasebetiyle okul kampus alanında düzenlenen Mezuniyet Töreninde Alparslan Üniversitesi Dekanı Nejdet Çatalbaş ve Alparslan Üniversitesi müdürü Yrd. Doç Dr. Nihat Tosun tarafından okul 1. 2. ve 3’üncülerine Onur belgeleri verildi. Muş Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksek okulu gece öğrenimli Otomotiv bölümü 2007-08 Eğitim Öğretim yılı mezunu Fırat Timurtaş, aldığı 3,79 diploma notuyla okul yönetimi tarafından takdir edilerek birinci seçildi.

Her okulda mutlaka birinci olacağını ve bu birincilerin her yerde takdirle karşılanması gerektiğini söyleyen Muş Alparslan Üniversitesi Dekanı Nejdet Çatalbaş okul birincisi Fırat Timurtaş’a kürsüde Onur belgesi verdi.

Çatalbaş “Her okulda mutlaka birinci olacaktır. Bizim Üniversitemizde de Otomotiv bölümü ikinci sınıf öğrencisi Fırat Timurtaş okul birincisi olmuştur. Bu okul birincileri ileriki hayatlarında daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Okumanın yaşı yoktur, imkânların olduğu sürece her insanın okul okuması ve bir şeyler öğrenmesinde fayda vardır. Günümüz okul okumayı gerektiriyor. Muş Alparslan Üniversitesi birincisi ve diğer okulların birincilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

İstediği amaca ulaştığını söyleyen Muş Alparslan Üniversitesi birincisi Fırat Timurtaş kendisini okul birinciliğine layık gören okul yönetimine teşekkür etti. Timurtaş “Ben Batman’ın Ger ilçesindeki Güç lisesinden muzunum. Aslında ilk Üniversite sınavlarına hazırlandığımda asıl amacım Boğaziçi Üniversitesini kazanmaktı. Orası olmadı benimde ikinci tercihimde belirttiğim Muş Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otomotiv bölümü oldu. Kaderimizde varmış yaşadık. Muş Alparslan Üniversitesinde geçirdiğim iki yılı ömrüm boyunca unutmayacağım. Bu okulda çok iyi çevrem ve arkadaşlarım oldu. Biz okumayı bir şeyleri öğrenmeyi kendimizce ailemize söz vererek buralara geldik. Derslerimize çalıştık çevremizdeki insanlara yardımcı olmaya gayret gösterdik. Başımız dik anlımız ak Muş’tan ayrılıyoruz. Emeği üstümüzde olan Muş Alparslan Üniversitesi öğretmenlerine sonsuz şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi