Skip to main content

Başkan Asya öğrencileri sevindirdi

Muş Haber Fotoğrafı

Görev süresi içerisinde yaptığı hizmetlerle ilklere imza atan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, sosyal belediyecilik alanında da çalışmalarını sürdürüyor. Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Başkan Asya, başarılı öğrencilere ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kıyafet hediye etti.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Avcı, Başkan Asyaya eşlik ederken, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci de Okul Müdürü Arzu Uslu ve öğretmenlerin hazırladığı programa katıldı.

Burada öğrencilere hitap eden Başkan Asya, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye özen gösterdiklerini kaydederek, özellikle öğrencilerin iyi yetişip bu memlekete faydalı bireyler olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Okul Müdürü ile sürekli iletişimde olduğunu ve birkaç gün öncede okulu ziyaret ederek genel bilgi aldığını ifade eden Başkan Asya, bugünkü ziyaretin amacının başarılı öğrencileri onurlandırmak olduğunu belirtti.

Çocukları ve gençleri çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Feyat Asya, Muşa hizmet yolunda asli görevlerimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Allaha şükürler olsun ki şimdiye kadar çok ciddi yatırımları halkımızla buluşturduk. Bunların yanı sıra sizlere yönelik faaliyetlerimizi de ihmal etmedik. Belirli periyotlarda okul ziyaretlerimizi gerçekleştirerek öğrencilerimizle hasbıhal ediyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik projelerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bilgi Evleri Projesi bunlardan biridir. Eski Sebze ve Meyve Halinin yerine yaptığımız Bilgi Evi önümüzdeki aylarda hizmetinizde olacak. Mevsim koşullarından eksik kalan Bilgi evini, havalar ısınır ısınmaz tamamlayarak sizlerin kullanımına açacağız. Bu projemiz sayesinde rahat ders çalışma fırsatı bulacaksınız. Bilgiye erişim ve teknolojinin imkanlarından faydalanma noktasındaki ihtiyaçlarınızı karşılamış olacağız. Bunlarla beraber sizlere fayda sağlayacak her projeyi değerlendirdiğimizi bilmenizi isteriz dedi.

Belediye hizmetlerinin her dönemde değişkenlik gösterebileceğini kaydeden Başkan Asya, İnsanların gönlünü kazanmak ve manevi duyguları ön planda tutmak çok önemlidir. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları her şekilde yapılır. Buradan bir kez daha taahhüt ediyorum ki eğitim ve öğretim alanında bir Belediye Başkanı olarak değil, bir nefer olarak her türlü göreve hazır olduğumu beyan ediyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, en iyi şekilde yetişmesi, ortamın kötü olduğu bugünlerde ailesine, devletine, inancına bağlı bireyler olarak bu ülkenin yönetiminde hak sahibi olması için elimizden geleni yapmamız lazım. Bu duygularla başarılı öğrencilerimizi tebrik eder, okul yönetimine şükranlarımı sunarım ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci de yaptığı konuşmada, iki hafta önce Muşta göreve başladığını belirterek, Belediye Başkanı Feyat Asyaya eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Asya ve beraberindekiler, öğrencilere hediyelerini verdi. Öğrenciler ve öğretmenler Başkan Asyaya çiçek takdim etti. Beyza Akış isimli bir öğrenci de, desteklerinden dolayı Başkan Asyaya teşekkür mektubu verdi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri