Muş merkeze bağlı Ağaçlık Köyü İlköğretim Okulu, Koç Vakfı tarafından ‘Eğitim İçin El Ele’ kampanyası çerçevesnide onarılacak. Koç Vakfının Türkiye genelinde başlattığı ‘Eğitim İçin El Ele’ kampanyası çerçevesinde Ağaçlık Köyü İlköğretim Okulu’nun da onarılacak. 
 
 Koç Vakfı adına konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Ekrem Demirel, Kenthaber’e yaptığı açıklamada, “Koç Vakfı başlatılan ‘Eğitim İçin El Ele’ kampanyası ile ilimizde de bir okulun tamir, tadilat ve bakımını üstlendik.” dedi.
 
 Bu çalışmanın bir ön çalışma olarak kabul edilmesini isteyen Demirel, Muş’ta yüksek donanımlı bir okulun yapılması için önerilerinin olduğunu anlattı; “Bu okulun kurulması için sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızdan da destek isteyeceğiz. Sayın valimizden, belediye başkanımızdan gerekli desteği aldıktan sonra, Koç Vakfı’na ilimizde okul yapılması için müracaat edeceğiz. Burada gerekli destekleri sağladığımız taktirde, Koç Vakfı tarafından ilimize büyük ve donanımlı bir okulun yapılacağını umut ediyorum. Başta sayın Valimiz, Belediye Başkanımız olmak üzere halkımızın desteği ile bu projemizi başaracağımız inancındayım” dedi. Haber: Emrullah Özbey NULL