Skip to main content

505 öğretmene uyum semineri verildi

Muş Haber Fotoğrafı

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 505 öğretmene uyum semineri verdi. Muş Öğretmenevi Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen seminere; Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilimiz merkeze yeni atanan öğretmenler katıldı.

Vali Yavuz, seminerde öğretmenlere hitaben bir konuşma yaptı. Öğretmenlere yeni görevlerinde başarılar dileyen Vali Yavuz, kişilerin eğitim sayesinde topluma faydalı bireyler olabileceklerini vurguladı. Vali Yavuz konuşmasında: Uzun ve yorucu öğrencilik döneminin ardından yeni görevinize başladınız. Bir toplumun inşasında önemli bir yeri olan siz öğretmenlerin yeni görevinizde başarılar dilerim.

Eğitim; insanın kendini gerçekleştirebilmesi, geliştirebilmesi, başta kendine daha sonra ailesine, yaşadığı topluma bir katkı sunabilen faydalı insan olmasını sağlayan en önemli araçlardan bir tanesidir ifadelerini kullandı. Eğitimin insanlara incelik ve zarafet kattığını da vurgulayan Vali Yavuz: Biz eğitimi insan davranışlarındaki olumlu değişiklikler olarak değerlendiriyor ve öyle görüyoruz. Aksi halde insan davranışlarında olumlu yönde değişiklikler olmuyorsa, yaptığımız eğitimin tekrar sorgulanması gerekir. Eğitim; insanlara aynı zamanda incelik, nezaket ve zarafet öğretir. Eğer bunları öğretmiyorsa o eğitimde de sorun vardır.

Eğer kalplerimiz yumuşamıyorsa, merhamet ve şefkat duygularımız gelişmiyorsa yine eğitim sistemimizde bir sorun var demektir. Dolayısıyla eğitime sadece insanların bilgi yüklendiği ve bilgiyi de taşıdığı bir anlayışla bakacak olursak bugün dünya üzerinde yaşadığımız sorunla karşılaşırız şeklinde konuştu.   Devleti kuran ve yaşatanlar asimile edilmeye çalışılmıştır Ülkemizin tarih boyunca sürekli karıştırılmak istendiğine dikkat çeken Vali Yavuz, son on yıllık dönemde sessiz ve büyük bir devrimin gerçekleştiğini vurguladı. Vali Yavuz konuşmasında: Son zamanlarda ülkemizde yaşanan gelgitler, insanlar arasında meydana getirilen kutuplaşmalar kan ve gözyaşının olmasına da sebep olmaktadır. Ülkemiz uzun yıllardan beri hep karıştırılmak istenmiş, tarihi yok sayılarak bu devleti kuran ve yaşatanlar asimile edilmeye çalışılmıştır.

Değerli arkadaşlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti son on yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrim hem demokratikleşme, insan hakları, hukukun üstünlüğü, sosyal yaşam alanlarında olduğu gibi refah seviyesinde de hiç tahmin edilemeyeceği ve hayal edilemeyeceği kadar yükselmiştir. Bugün artık okullarımızda akıllı tahtaları kullanan ve her yıl binlerce derslik yapabilen bir Türkiye´den bahsediyoruz. Geçmişte özellikle ulaşımdan, sağlığa her alanda gerçekleştirilmesi mümkün görünmeyen gelişmeleri gerçekleştirdik dedi.

  Çocuğumu ben istediğim gibi yetiştirme hakkına sahibim Okulların siyaset meydanlarına döndürülmemesi gerektiğini belirterek konuşmasını sürdüren Vali Yavuz: Sevgili öğretmenler, sizlerden ricam okulların siyaset meydanlarına, siyaset mekânlarına döndürülmesine asla izin vermeyin.

Çünkü benim çocuğumun zihnini bulandırmaya hiçbir öğretmenin hakkı yok. Çocuğumu ben istediğim gibi yetiştirme hakkına sahibim. 10 yaşındaki çocuğu şu veya bu düşünceye yönlendirmek öncelikle o çocuğa yapılabilecek en büyük kötülüktür. Onu iyi insan, iyi vatandaş olarak yetiştirmek, daha sonra belirli bir yaş olgunluğuna geldiğinde de kendine göre bir düşünce tarzı benimsemesi en doğalı ve en doğru olanıdır. Sizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin öğretmenleri olarak başınız dik bir şekilde görevinizi yerine getirin. Baskılara asla taviz vermeyin, karşılaşacağınız en küçük sorun da yanınız da olacağımızı bilmenizi isterim. Bu vesile ile yeni görevinizde tekrar başarılar diliyorum şeklinde konuştu. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri