Skip to main content

100 öğrenci üniversiteyi gezdi

Muş Haber Fotoğrafı

  Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde çocuk gelişimi, gıda, bilgisayar ve giyim bölümünde eğitim gören 100 öğrenci, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) merkez yerleşkesini ziyaret ederek üniversiteyi tanıma fırsatı buldular.

Akademik eğitime hazırlanan öğrenciler, okul idarecileri ve öğretmenleriyle birlikte gittikleri üniversitede ilk olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesini gezdiler.

Bu ziyaretlerinde fakülte yetkilileri tarafından akademik gelişmeler ve sosyal olanaklar hakkında bilgi alan öğrenciler, daha sonra kütüphaneyi gezdiler. Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphane Şefi Agit Ateş´den kütüphane ile ilgili bilgi alan öğrenciler, kütüphane bölümlerini gezerek kaynakları incelediler. Akademik eğitim hayatına adım atmaya hazırlanan öğrencilerin üniversite ortamını görmeleri ve daha çok motive olmaları amacıyla düzenlenen geziye ilişkin bir değerlendirmede bulunan Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Resul Şimşek, ziyaretin verimli geçtiğini söyledi. Fakülte Sekreteri Harun Demir´e ve Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş´a ziyarete katkıları ve ilgilerinden dolayı teşekkür eden Şimşek, son sınıf öğrencilerinin motivasyonlarını artırmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti. Şimşek konuşmasında: Okulumuzun 12. sınıflarında eğitim gören öğrencilerimizin bakışlarında farkındalık yaratmak için bu geziyi düzenledik.

Okulumuzun; Çocuk Gelişimi, Gıda, Bilgisayar ve Giyim bölümündeki öğrencileri, Muş Alparslan Üniversitesi´ndeki eş değer bölümleri gezme ve tanıma imkânı buldu. Okulumuzun son sınıf öğrencileri buraları gördükten sonra, kendileri de üniversiteye gelebileceği duygusunu kazanacaklar.

Okulumuz 12. sınıflarına yönelik düzenlenen bu gezinin tüm okullara ışık olmasını diliyorum. Bu etkinlikte bizlere yardımcı olan Fakülte Sekreteri Harun Demir´e ve Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş´a teşekkür ederiz ifadelerini kullandı.   Gayet başarılı bir çalışmaydı Öğrencilerin iyi bir üniversiteyi kazanmaları için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zehra Güntürkün, öğrencilerinin başarılı olacaklarına inandığını belirtti. Ziyaretin öğrencileri olduğu kadar kendilerini de memnun ettiğini vurgulayan Güntürkün: Muş Alparslan Üniversitesi´ne geldik bugün. Buradaki derslikleri, sınıfları, kütüphaneyi gezdik. Kızlarımızın burada eğitim görmek için çaba harcamaları gerektiğini anlamaları lazımdı. Bu açıdan böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Gayet başarılı bir çalışmaydı. İnşallah bu sene kızlarımızın buraya gelmesini çok çok istiyoruz.

Başarılı olacaklarına inanıyoruz şeklinde konuştu.   Üniversiteyi yakından görüp, gezdik Hayallerindeki üniversiteyi kazanabilmek için çok çalıştıklarını ve artık sınavlara az bir zaman kaldığını belirten öğrenciler ise Muş Alparslan Üniversitesi merkez yerleşkesini ilk defa gördüklerini belirterek ziyaretin motivasyonlarını artırdığını ifade ettiler.

Ziyaretin gerçekleşmesinde emeği geçene herkese teşekkür eden öğrenciler: Bugün okulumuz tarafınca organize edilen Muş Alparslan Üniversitesi gezisine katıldık. Muş Alparslan Üniversitesi ve Muş Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafınca tahsis edilen araçlar ile okulumuzdan Muş Alparslan Üniversitesi´ne getirildik. Okul öğretmenleri ve müdür yardımlarımızın eşliğinde üniversiteyi yakından görüp, gezdik. Üniversitenin çeşitli bölümlerinde incelemelerde bulunduk. Üniversiteyi çok sevdik, çok güzel bir yer. İnşallah bizlerde büyük çabalar sarf ederek üniversiteye gelme imkânı elde ederiz. Bizlere bu imkânı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz ifadelerini kullandılar.  

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri