Skip to main content

Vali Yavuz’dan Bulanık’a ziyaret

Muş Haber Fotoğrafı

Vali Seddar Yavuz, Bulanık ilçesini ziyaret etti. Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin tarafından kaymakamlık önünde karşılanan Vali Yavuz ve beraberindekiler, daha sonra makama geçtiler. Kaymakam Şahinden brifing alan Vali Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son 10 yılda büyük ve sessiz bir devrim gerçekleştirdiğini belirterek, bu 100 yıl sonra yazılacak kitaplarda ve tarihin altın sayfalarında yerini alacağını söyledi. Bu devrimin; ekonomik, sosyal, hukuki ve kültürel bir devrim olduğunu belirten Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Balkanları, Kafkasları, Ortadoğuyu ve Afrikayı, kısacası medeniyetimizin mensuplarını sımsıkı kucaklayan, onlarla ağlayan, onlarla sevilen yeni bir dış politika vizyonu ortaya koymuştur. Yine öylesine büyük ekonomik bir kalkınma hamlesini gerçekleştirmiştir ki bugüne kadar yapılan yardımlardan çok daha fazlasını yapmıştır. Örneğin son yıllarda Bulanık ilçemize bugüne kadar 52 milyonluk yatırım yapmıştır. Bulanık gibi bir yerde 52 milyonluk bir yatırım yapabilmek ancak büyük devletlerin başarabileceği bir iştir. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle Türkiye büyük bir devlet olmanın ve küresel güç olma yolunda emin adımlarla yürüyor dedi.

78 milyon vatan evladını aynı gözle gördüklerini belirten Yavuz, sözlerine şöyle devam etti: Edirneli, Karslı, Antalyalı, Trabzonlu, herkes bizim için aynı anlam ifade ediyor. Dolayısıyla hepsini kucaklıyoruz. Biz tek bir milletiz. Elbette farklı etnik gruplar, farklı dinsel anlayışlar bugüne kadar yaşayagelmiştir, bundan sonrada yaşayacaktır. Biz dünyanın 3te ikisini yönetmiş, dünyadaki son imparatorluğa sahip bir ülkeyiz. Biz farklı etnik kökenlere, farklı din gruplara sahip insanları barış içerisinde yaşatabilmiş ve onların her birini kendisini ifade etmesine izin vermiş büyük bir medeniyettin sahibiyiz. Aynı anlayışla bundan sonra da yolumuza devam edeciğiz. O yüzden biz millet kavramını çok önemsiyor ve millet kavramında hepimizin ortak bir geleceğe doğru yol alacağını gönülden inanıyoruz.

Hizmetleri yaparken tüm vatandaşlara eşit yaklaştıklarını belirten Vali Yavuz, Hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı yaparken hiçbir zaman bu anlayıştan ayrılmayacağımızı, vatandaşlarımızı şefkatle kucaklarken terör örgütüne ve onun yandaşlarına bu şehri ve Muşu cehenneme çevireceğimizi buradan açık ve seçik bir şekilde söylemek istiyorum. Hiç kimse bu ay yıldızlı bayrağımıza el uzatmayacak. Ay yıldızlı bayrağımıza uzanan elleri kırarız. Bu vatanı bölmeye ve milletin içinde nifak çıkartmaya çalışanlar her kim olursa olsun hak ettikleri cezayı elbette bulacaklardır. Nitekim valiliğim döneminde bunun her türlü örneğini Muşta ve çevresine gösterdik. Bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Biz kardeş hukuku içerisinde yaşayacağız, kardeş olacağız. Kardeşiz biz. İnsanımızı, hukukumuzu bölmeye çalışanlar, insanlarımızın canına, malına kasteden hainlere gerekli cevaplar devletimiz tarafından verilecektir. Ama biz hiçbir zaman vatandaşımızı ötekileştirmeyeceğiz. Nasıl Eskişehirde yaşayan birisi bizim için kıymetliyse, Muşta yaşayan kardeşimiz de bizim için kıymetlidir. O yüzden Bulanıktan valilerimiz var, Vartodan valilerimiz var. Eğer bu devlet etnik kökene göre insanlara makam dağıtmış olsaydı, herhalde Bulanıka vali düşmezdi. Demek ki biz makam mevki dağıtırken, zenginlik dağıtırken insanların memleketlerine göre hareket etmiyoruz. Çünkü biz ilk önce Müslümansız. Bizim dinimizde din kardeşliği esastır. Bu nedenle Bosnada, Çeçenistanda, Gazzede, Kuzey Irakta insanlar katledilirken bunların milliyeti aklımıza gelmedi. Çünkü biz Müslümanların kardeş olduğuna inanan insanlarız. Irkçı bir insanın Müslüman olması mümkün değildir. Allaha inanan insanların ırkçılık yapması mümkün değildir. Dinimiz ırkçılığı kökünden ret eden bir dindir diye konuştu.

Muşta 160 bin kişinin hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmetlerinde faydalandığını belirten Vali Yavuz, Sosyal devletin tüm imkânlarını biz bu bölgeye taşıyor ve hizmetlerimizi yapıyoruz. Herkes şunu iyi bilsin ki bu hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı kucaklamaya, onların sorunlarını çözmeye sonuna kadar kararlıyız. Onun için 3-4 çapulcunun sokakta dolaşmasıyla, dağda gezmesiyle bizim geri adım atmak gibi bir niyetimiz asla yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün dünyanın 17. büyük ekonomisine sahiptir. Kendimizin nerede olduğunu, neleri başarabileceğimizi çok iyi gördük. Türkiye Cumhuriyeti Devleti geniş vizyon sahibi bir yönetim ve tüm medeniyetleri kucaklayan bir devlettir. Yolumuz kutludur ve hedefimize mutlaka ulaşacağız. Bunu yapabilmemiz için kardeşliğimizi tesis edelim, saflarımızı sıklaştıralım. Irak, Suriye gözümüzün önünde. Devlet ancak yok olduğunda kıymeti bilinen ve varlığında sürekli insanların şikâyet ettiği muzdarip olduğu bir müessesedir. O yüzden insanlar Almanyada da, ABDde de devletten şikâyetçi. Biz şikâyetleri önemsiyoruz, vatandaşlarımızın haklı ve makul taleplerini karşılayacağız. Ama bilmenizi isterim ki biz vatandaşlarımızı mutlu edebilecek bir sistem kuruyoruz. Çünkü bizim medeniyetimizde insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı var. Bin yıldır bu topraklara hâkim olan ve inşallah kıyamete kadar bu anlayışı hâkim kılacağız şeklinde konuştu.

Vatandaşların kendilerine güvenmelerini isteyen Vali Yavuz, Burada biz efendi değil hizmetkârız. Vatandaşlarımızın hizmetkârıyız. Ama bu vatana ihanet edenlerin değil. Bu vatana ihanet edenler hak ettiği cezayı mutlak olarak göreceklerdir. Bu nedenle Bulanıklı kardeşlerimiz bu kararlığımızdan emin olsunlar. Bizlere ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine güvenmeye devam etsinler. Biz elbette huzuru sağlayacağız ifadelerini kullandı.

Bulanık Kaymakamlığındaki ziyaretinin ardından Muş Valisi Seddar Yavuz ve beraberindekiler, Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bulanık Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler. Esnafları da ziyaret eden

Vali Yavuz, Bulanık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün toplantı salonunda kurum müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu toplantının ardından Bulanık Öğretmenevinin açılışını gerçekleştiren Vali Yavuz, burada bazı sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile yaptığı toplantının ardından ilçeden ayrıldı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri