Skip to main content

Kızılay öğrencileri sevindirdi

Muş Haber Fotoğrafı

Hayırseverler vatandaşların ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere Kızılay Bulanık Şubesi’ne gönderdikleri giyecek ve kırtasiye malzemeleri Kızılay Bulanık Şube Başkanı Seracettin Yılmaz tarafından öğrencilere dağıtıldı.

Kızılay Bulanık Şube Başkanı Seracettin Yılmaz’ın, girişimleri sonucu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muarem Erol ve Muşlu İşadamlarından Ferhat Kalsın tarafından öğrencilere dağıtılmak üzere Kızılay Bulanık Şubesine gönderilen 540 çanta, 540 kalemlik, 230 kışlık mont, 220 çift ayakkabı Bulanık Kızılay Başkanı Seracettin Yılmaz tarafından teslim alınarak okul müdürleri vasıtasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Gönüllü bir yardım kuruluşu olarak halkın bütününe hizmet eden, insaniyetçilik, ayrım gözetmeksizin, tarafsızlık bir şekilde faaliyet gösterdiklerini belirten Kızılay Başkanı Seracettin Yılmaz, yardımları gönderen hayırseverlere teşekkür etti.

Başkan Yılmaz; “Türk Kızılay’ı hayırseverlerin desteği ile ayakta duruyor. Toplumumuzda bu hayırseverler var oldukça yardımların da sonu kesilmeyecektir. Kızılay Bulanık Şube Başkanlığına seçildiğim tarihten bugüne kadar insanlarımıza yardım ulaştırmak için sürekli çaba içerisinde oldum. Bu çalışmalarımızın da çoğu zaman meyvesini aldık. Son olarak yaptığımız girişimlerin bir sonucu olarak İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Bulanık’ın Eski kaymakamlarından Muarem Erol ve Muşlu işadamlarımızdan Ferhat Kalsın tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak için şubemize giyecek, ayakkabı ve çeşitli kırtasiye malzemeleri gönderildi. Hepsine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim ve inşallah bu hayırsever birçok insana da örnek olur. Biz bu malzemeleri Bulanık’ta okul müdürlerinin aracılığıyla birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye dağıttık. Bugün öğrencilerimize yardım elini uzatan Kızılay farklı konularda da yardımlarına devam etmekte” dedi.

Kızılay olarak bir çok aileye yardım ettiklerini söyleyen Yılmaz; “Kızılay olarak 150 aileye toplam 15 bin zekât yardımında bulunduk. 96 aileye 2,5 kg kavurma dağıttık. 15 anaokulu öğrencisine ayrıca kırtasiye yardımında bulunduk. Kızılay’a yardım için gelen hiç kimseyi bugüne kadar eli boş göndermedik. İmkânlarımız olmasa da çeşitli girişimlerde bulunarak yardımlar getirdik. Tabi gönül ister ki herkesin derdine derman olalım. İnsanların koruması doğrultusunda her yerde her şartta korumasız insanlara yardım etmek bizim görevimizdir. Din, dil, ırk, siyasi görüş gözetmeksizin elimizdeki imkânlar dâhilinde muhtaç olan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Herkes bilsin ki acil durumlar, doğal afetler için de tüm hazırlıklarımız tamamdır” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri